komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Cięcie laserowe elementów metalowych jako najlepsza metoda obróbki

czwartek, 3.12.2020 14:07 , odsłony: 139
kategorie artykułu:

Cięcie laserowe to zdecydowanie najczęściej wykorzystywana na rynku, metoda wycinania takich metalowych elementów jak blachy, profile, rury, jednak co raz częściej decydują się na nią również przedsiębiorcy z innych branży. Cięcie laserem zawojowało już budownictwo, szeroko pojmowaną produkcję, medycynę, metalurgię, przemysł meblowy, a nawet dekoracyjny. Dlaczego tak wiele osób decyduję się na wybór cięcia laserem? Co sprawia, że ten wariant jest taki popularny i czy rzeczywiście jest na tyle wszechstronny żeby znaleźć zastosowanie w produkcji tak różnych elementów? Na te wszystkie pytania, a może nawet więcej, postaramy się dziś odpowiedzieć.

Jakie są główne zalety cięcia laserowego? 

Cięcie laserowe nie bez powodu zajmuje bezsprzecznie pierwsze miejsce jeśli chodzi o popularność pośród kontrahentów. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży, eksperci firmy Elektron z całą odpowiedzialnością stwierdzili, że cięcie laserowe jest najkorzystniejszym wariantem spośród dostępnych na rynku.

Obecnie fachowcy zajmujący się obróbką metalu stoją przed wyborem kilku podstawowych metod cięcia z czego każda ma swoje plusy i minusy. Jednak wyłącznie cięcie laserowe daje tak wszechstronne możliwości. Innowacyjna metoda cięcia laserowego umożliwia implementacje nawet najbardziej kreatywnych projektów w szybkim czasie i bez konieczności dodatkowej obróbki. Ta precyzyjna i cechująca się idealną powtarzalnością wyciętych elementów metoda wycinanie umożliwia zarówno sprostanie wymaganiom kontrahentów o artystycznej duszy, chcących wykorzystać tę usługę w celu wprowadzenia w życie swoich najdzikszych fantazji designerskich, jak i ceniących proste linie i kształty masowych producentów części.

Jednak cięcie laserowe to nie tylko precyzja i możliwości kreatywne, ale także wyjątkowo sprawny proces, który pozwala na zminimalizowanie czasu potrzebnego na realizację zlecenia, a tym samym ograniczenie kosztów. Sprawia to, że cięcie laserowe to nie tylko idealny ergonomiczny sposób służący do wycinania zarówno prostych, jak i złożonych wzorów, ale przede wszystkim najtańsza i najwygodniejsza metoda obróbki.

Dodatkowym atutem jest też znikoma ilość emitowanych podczas realizacji szkodliwych gazów. Jest to najbardziej ekologiczna metoda cięcia dostępna na rynku obróbki metalu, która w dodatku nie wymaga powtórnej obróbki wyciętych przedmiotów, jako że ich krawędzie od razu są gładkie i idealnie wyprofilowane.
 

Jakie są parametry cięcia laserem

Parametry cięcia laserowego różnią się w zależności od grubości, charakterystyki i długości ciętego materiału. W parku maszynowym należącym do przedsiębiorstwa Elektron znajduje się jedna z najpopularniejszych na rynku wycinarek, która pozwala na cięcie laserowe blach,  rur i profili i innych elementów o różnych długościach i grubościach. Dodatkowo, jest ona wyposażona w funkcje automatycznego załadunku i rozładunku materiału, co znacząco wpływa zwiększenie szybkości realizacji przycięcia poszczególnych elementów. Tniemy elementy mosiężne, aluminiowe, miedziane i stalowe. W tym te ze stali ocynkowanej i nierdzewnej! 


Dlaczego cięcie laserowe w Elektron to najlepsza opcja?

Szybki czas realizacji zleceń

Elementy wykonane za pośrednictwem metody cięcia laserowego przygotowane są w ekspresowym czasie, a dodatkowo nie wymagają wtórnej obróbki. Końcowy rezultat widzimy od razu. Ponadto cięcie laserowe gwarantuje powtarzalność wyciętych kształtów. Wybierając cięcie laserem możemy być pewni, że otrzymamy identyczne elementy w szybkim czasie.

Czystość i znikoma ilość odpadów 

Wyłącznie cięcie laserowe minimalizuje emisję trujących gazów, przez co jest to najbezpieczniejsza z możliwych opcji cięcia. W Elektron dbamy o naszych pracowników, dlatego stawiamy na cięcie laserem!

Precyzja wycięcia

Cięcie laserowe oferuje idealną precyzję wycinania nawet najdrobniejszych elementów aranżacji, dlatego równie dobrze sprawdza się przy produkcji niewielkich części samochodowych jak i misternych konstrukcji meblarskich. Cięcie laserem polega na punktowym wprowadzeniu energii za pomocą wysokoenergetycznego strumienia tnącego, co sprawia, że wycinanie laserem jest tak dokładne, otrzymany produkt nie wymaga dodatkowych działań obróbczych. 

Wszechstronne zastosowanie

Cięcie laserem znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach za sprawą swojej uniwersalności. W Elektron laserowo tniemy konstrukcje z różnych materiałów – aluminium, mosiądz, miedź, stal (czarna, nierdzewna, a nawet ocynkowana). To sprawia, że zlecane są nam projekty z różnych branży i o różnej specyfice.

 

 
wczoraj, 20 godz temu
poniedziałek, 18.1.2021 15:35
poniedziałek, 18.1.2021 15:30
poniedziałek, 18.1.2021 15:27
poniedziałek, 18.1.2021 09:14
niedziela, 17.1.2021 22:44
niedziela, 17.1.2021 22:33
sobota, 16.1.2021 11:35
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki