komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 28 lutego 2021

Romana, Ludomira

Bubble tea - jak ją zrobić?

piątek, 22.1.2021 09:38 , odsłony: 197
kategorie artykułu:

Bubble Tea to jeden z bardziej popularnych napojów na świecie. Mimo że od dość dawna znany był na Tajwanie, dopiero niedawno przekroczył granice tego kraju i stał się jednym z ulubionych napojów na świecie. Bubble tea można kupić w punktach specjalizujących się w przygotowaniu tego napoju, można także bez większych problemów zrobić go w domu. Nie musisz martwić się dostępnością składników. Kulki z tapioki, popping boba oraz specjalne syropy kupisz bez problemu. 

Co to jest Bubble Tea?

Jak samodzielnie przygotować Bubble Tea?

Co to jest Bubble Tea?

Bubble Tea to narodowy specjał Tajwańczyków, który kilka lat ten stał się najpierw bardzo popularny w Azji. Potem zaś sława napoju dotarła do Europy, Ameryki, a także Australii czy Afryki. Najprościej rzecz ujmując, jest to herbata bąbelkową - napar herbaciany z dodatkiem mleka oraz kulek tapioki. To te ostatnie, strzelające kulki stanowią o wyjątkowości Bubble Tea. Tapioka jest bardzo popularnym produktem zarówno w Ameryce, jak i Azji. Obecnie jednak Bubble Tea różni się znacznie od swojego pierwowzoru. Oczywiście możesz kupić czy przygotować oryginalny napój, natomiast wiele miejsc serwuje Bubble Tea z syropami smakowymi, wzbogacone dodatkami owocowymi. Często zdarza się także, że - dla osób nielubiących tapioki - do napoju dodaje się tzw. kawior molekularny, a więc popping boba. Te strzelające kulki to alternatywa dla tapioki. Ich zewnętrzna warstwa wykonana jest z ekstraktu z wodorostów. Tworzący on cienką, żelową i łatwo pękającą pod wpływem nacisku powłokę. Środek wypełniony jest zaś pysznym sokiem owocowym. 

bubble tea z tapioką, kawior molekularny kulki popping boba

Jak samodzielnie przygotować Bubble Tea?

W Polsce bez problemu znajdziesz miejsca serwujące Bubble Tea. Pamiętaj natomiast, aby kupować napój tylko w sprawdzonych punktach. Niestety zdarza się bowiem, że niektóry, aby zaoszczędzić, przygotowują napój z gotowych mieszanek z proszku, a to z pysznym, a przy tym zdrowym napojem nie ma zbyt wiele wspólnego. W takim przypadku lepiej postawić na zrobienie napoju w domu. Do przygotowania Bubble Tea potrzebujesz jedynie duże szklanki, odpowiednio dużej i grubej słomki (muszą przez nią swobodnie przechodzić kulki), dobrej czarnej herbaty i strzelających kulek. W Internecie bez problemu kupisz zarówno tapiokę, jak i kawior molekularny. 

bubble tea z tapioką, kawior molekularny kulki popping boba

  • Na początek zaparz dobrej jakości herbatę. 
  • Do gotowego napoju możesz dodać mleko. 
  • Następnie dodaj kulki tapioki lub popping boba. Pamiętaj, że tapiokę trzeba najpierw ugotować i ostudzić. Zrób to zgodnie z instrukcją producenta na opakowaniu. Popping boba nie wymaga gotowania - od razu możesz kawior dodać do napoju. 
  • Na koniec możesz wlać do szklanki ulubione dodatki - syrop owocowy, czekoladę, wanilię, miód. Wszystko zależy do twoich indywidualnych preferencji. Bubble i można także podawać na zimno, z kostkami lodu. 

 

 

 
piątek, 26.2.2021 15:41
piątek, 26.2.2021 13:10
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele