komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Bon Zasiedleniowy Skutecznym Zastrzykiem Gotówki dla Bezrobotnych?

czwartek, 3.12.2020 16:01 , odsłony: 160
kategorie artykułu:

Bon zasiedleniowy jest jednym z pomysłów rządu na udzielenie wsparcia osobom pozostającym bez stałego zatrudnienia w 2020 roku. Kwota wsparcia dla osób bezrobotnych to nawet 9000 złotych. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu oraz sprawdzimy opinie ekspertów z branży finansowej na skutki, jakie mogą wywołać te działania rządu.

Według ekspertów z LoansProfy, działanie prowadzone przez rząd to kolejny, po standardowych zasiłkach dla bezrobotnych, krok w drodze do realnego wsparcia dla tych osób, które bez rezultatu poszukują zatrudnienia tam, gdzie obecnie mieszkają. Bon zasiedleniowy w kwocie nieprzekraczającej dwukrotnej średniej krajowej, może pomóc rozwiać obawy co do poszukiwań pracy w innym mieście lub regionie. Otrzymanie przez osobę bezrobotną bonu zasiedleniowego nie równa się jednak temu, że państwo zaangażuje się bezpośrednio w poszukiwanie konkretnych ofert pracy. Celem tego zastrzyku finansowego jest wsparcie w samodzielnym poszukiwaniu zatrudnienia przez osobę bezrobotną.

LoansProfy to serwis, którego celem jest dostarczenie osobom zainteresowanym subiektywnych i rzetelnych opinii na temat szybkich pożyczek pozabankowych udzielanych przez Internet w kilkunastu krajach europejskich. LoansProfy Polska dedykowany jest Polakom, którzy poszukują konkretnych informacji na temat warunków pożyczek w Polsce. Starannie przygotowany ranking pozwala szybko znaleźć te firmy, które udzielają wsparcia finansowego z najlepszymi warunkami na rynku, jeśli chodzi o kwotę pożyczki, RRSO czy termin płatności.

Warunki Otrzymania Bonu Zasiedleniowego

To wsparcie finansowe regulowane jest przez polskie prawo w ustawie o promocji zatrudnienia i jest przyznawane tym osobom bezrobotnym, które podejmują nową pracę i pragną ją utrzymać. Raz przyznany bon zasiedleniowy jest wsparciem w zupełności bezzwrotnym. Tym samym, nie powinien być uznawany za pożyczkę, ale jako jednorazowy zastrzyk pieniędzy.

Jakie warunki należy wypełnić, aby móc otrzymać bon zasiedleniowy?

  • zatrudnienie musi zostać uzyskane w miejscu innym, niż aktualne miejsce zamieszkania osoby bezrobotnej - bon zasiedleniowy ma na celu sfinansowanie możliwych wydatków związanych z przeprowadzką.
  • osoba przyjmująca wsparcie, musi być osobą bezrobotną zarejestrowaną w urzędzie pracy.
  • osoba bezrobotna, która chce uzyskać wsparcie nie może mieć ukończonych 30 lat.
  • już po otrzymaniu zatrudnienia pracownik, który otrzymał wsparcie od państwa musi podlegać ubezpieczeniom społecznym.
  • wartość otrzymywanego wynagrodzenia nie może być niższa niż płaca minimalna w 2020 roku (2600 złotych brutto).
  • nowa praca powinna być wykonywana co najmniej przez 6 miesięcy.
  • dojazd do nowej pracy z obecnego miejsca zamieszkania powinien zajmować minimum trzy godziny w obie strony, a odległość nowego miejsca pracy od obecnego miejsca zamieszkania osoby bezrobotnej powinno wynosić minimum 80 kilometrów. 

Jaka Jest Kwota Bonu Zasiedleniowego?

W 2020 roku osoba bezrobotna może otrzymać maksymalnie 9863,16 złotych, co jest dwukrotnością średniej pensji w danym roku. To, ile jednorazowo otrzyma osoba ubiegająca się o wsparcie, jest ustalane indywidualnie między nią a starostą.

Jeżeli osoba zatrudniona utraci posadę do 6 miesięcy od momentu zatrudnienia, kwota otrzymanego bonu zasiedleniowego powinna zostać zwrócona. Jednym sposobem, aby uniknąć konieczności zwrotu pieniędzy, jest podjęcie zatrudnienia w przeciągu kolejnych 7 dni po utracie poprzedniej pracy.

 

 
wczoraj, 20 godz temu
poniedziałek, 18.1.2021 15:35
poniedziałek, 18.1.2021 15:30
poniedziałek, 18.1.2021 15:27
poniedziałek, 18.1.2021 09:14
niedziela, 17.1.2021 22:44
niedziela, 17.1.2021 22:33
sobota, 16.1.2021 11:35
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele