komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

Ból pleców a siedzący tryb życia

czwartek, 19.11.2020 16:02 , odsłony: 132
kategorie artykułu:

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie konsekwencje może mieć długotrwale siedzący tryb życia, dopóki nie przekonają się o tych skutkach na własnych... plecach. To tylko jeden z problemów, który zaniedbany skutkować może poważnymi zwyrodnieniami. Bardzo pomóc może masażysta, szczególnie gdy dolegliwości już wystąpią i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Gabinet masażu oferuje kilka usług, w tym masaż z dojazdem. Co warto o nich wiedzieć?

1. Dlaczego plecy bolą, a masaż leczniczy pomaga?

2. Cel i rodzaje: masaż klasyczny, masaż lecznicy, masaż sportowy

3. Jak zapobiegać bólowi pleców?

Zaskakujące, że w świecie zdominowanym przez nowinki techniczne tak wiele osób nadal korzysta z niewłaściwych krzeseł w pracy. Jednak nawet najwygodniejszy i najbardziej ergonomiczny fotel biurowy nie pomoże, jeśli na siedząco spędzać będziemy wiele godzin, utrzymując przy tym nieergonomiczną pozycję ciała.

Dlaczego plecy bolą, a masaż leczniczy pomaga?

Jak przeczytać można na stronach internetowych profesjonalnych masażystów, na przykład wroclawmasaz.pl, masaż leczniczy jest jedną z najskuteczniejszych metod radzenia sobie z bólem i zmęczeniem. Dolegliwości nie można bagatelizować. Długotrwale praktykowane złe nawyki sprawiają, że zaburzona zostaje cała postawa ciała: barki unoszą się i przesuwają w przód, co zaokrągla plecy i skraca szyję. Także kręgosłup lędźwiowy i miednica układają się nieprawidłowo, co powodować może przykurcze mięśni brzucha i powięzi brzusznych. Poza dolegliwościami ze strony kręgosłupa nieprawidłowe siedzenie skutkuje także bólem głowy, stawów biodrowych czy dusznościami.

Masaż klasyczny czy leczniczy pomaga, bo rozluźnia napięte mięśnie i przywraca odpowiednie ustawienie ciała. Coraz częściej wiedzą o tym pracodawcy, nie powinno więc zaskakiwać, że masaż z dojazdem to coraz częściej nie tylko wizyty domowe, ale i oferta dla firm. Zdrowy i zrelaksowany pracownik to pracownik bardziej efektywny.

Cel i rodzaje: masaż klasyczny, masaż leczniczy, masaż sportowy

Wykwalifikowany masażysta zaproponować może kilka rodzajów zabiegów. Łatwo się o tym przekonać, wprowadzając do wyszukiwarki hasło "masaż Wrocław". Masaż biurowy to najczęściej wariant klasyczny - relaksujący lub lecznicy. Osoby aktywne fizycznie często korzystają z dobrodziejstwa masażu sportowego, oddziałującego na konkretne mięśnie.

Jak zapobiegać bólowi pleców?

Gabinet masażu odwiedzić można nie tylko wtedy, gdy już zaczęło boleć. Warto wizyty te wpisać do kalendarza działań profilaktycznych obok dbałości o ergonomię pracy, aktywność fizyczną i stosowanie się do regulaminowych przerw.

 
wczoraj, 19 godz temu
poniedziałek, 30.11.2020 09:51
poniedziałek, 30.11.2020 07:10
poniedziałek, 30.11.2020 06:31
piątek, 27.11.2020 21:28
piątek, 27.11.2020 14:57
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki