Biesiada Nadodrza

wtorek, 14.9.2021 13:11 200 0

18. września zapraszamy wrocławian na Nadodrze.

Dzień rozpocznie się Pchlim Targiem w podwórku hostelu Hart przy Ludwika Rydygiera 25a. Targ organizowany jest od 4 lat przez Stowarzyszenie Nowe Nadodrze i Izabelę Duchnowską. Do kupienia będą prawdziwe perełki, rzeczy z historią i rękodzieło od lokalnych rzemieślników. Targ rozpocznie się o 9:00 i potrwa do 14:00. Więcej informacji tutaj: www.facebook.com/PchliTargNadodrze
Po zakupach zapraszamy do Parku Staszica o 15:00 rozpocznie się Biesiada Nadodrza. Spotkanie po sąsiedzku przy dobrym jedzeniu, muzyce i tańcach. Będzie okazja, by spróbować specjałów z nadodrzańskich restauracji, zaprezentują się bistra, rzemieślnicze piekarnie, sklepy z dobrym jedzeniem i mieszkańcy, którzy dotąd ukrywali swój kulinarny talent. Jeśli prowadzisz na Nadodrzu lokal z jedzeniem, sklep spożywczy, warzywniak, piekarnię, możesz zaprezentować i poczęstować sąsiadów swoimi produktami, jeśli jesteś domorosłym mistrzem gotowania lub pieczenia zaproś sąsiadów na degustację. W czasie biesiadowania, rozstrzygniemy Konkurs Na Najlepsze Ciasto, w jury zasiądzie Adrian Purzycki, wrocławianin z 9. edycji programu MasterChef.

Każdy może przynieść do parku coś pysznego, podzielić się z sąsiadem przepisem na ulubioną potrawę, a nade wszystko przyjdź i sprawdź, co oferują lokalne bary, sklepy i rzemieślnicy z Nadodrza.

W programie nie brakuje atrakcji, koncertów, animacji dla dzieci, pokazów gotowania i mnóstwa fajnej zabawy w sobotnie popołudnie. Imprezę zainicjowała Beata Purzycka, członkini Nowego Nadodrza. Wystąpią: Wiola Malinowska - koncert rozpocznie się o 15:00, Rafał Lach - start o 17:00 i Dziurdzia, której występ zaplanowany jest na 18:30.  Biesiadę poprowadzi Andrzej Gliniak, głos który znają niemal wszyscy mieszkańcy Wrocławia, prezenter związany z Radiem Eska.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)