komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 28 stycznia 2021

Walerego, Radomira

Bezpłatna pomoc dla rodziców dzieci z wrodzoną wadą serca

wtorek, 24.11.2020 10:26 , komentarze: 0 , odsłony: 185
kategorie artykułu:

Dostępne są bezpłatne konsultacje psychologa, kardiologa dziecięcego oraz fizjoterapeuty w ramach programu „Wsparcie psychologiczne kobiet ciężarnych oraz matek dzieci z wrodzoną wadą serca”. Z bezpłatnej pomocy mogą także skorzystać rodzice dzieci, które mają takie wady. Program realizowany jest do końca grudnia 2020 r i mogą wziąć w nim udział mieszkańcy Wrocławia.

Dzięki wsparciu finansowemu gminy Wrocław w Baby Clinic – Centrum Medycznym realizowany jest program „Wsparcie psychologiczne kobiet ciężarnych oraz matek dzieci z wrodzoną wadą serca”. Dla kobiet w ciąży i rodziców dzieci z Wrocławia, które mają wrodzoną wadę serca, dostępne są bezpłatne konsultacje psychologa, kardiologa dziecięcego oraz fizjoterapeuty.

– Mamy możliwość zaoferowania kobietom ciężarnym wsparcie psychologiczne w tak trudnym dla nich momencie, gdy dowiadują się o wadzie serca u swoich nienarodzonych dzieci. W swojej pracy wielokrotnie doświadczam jak trudnym doświadczeniem dla przyszłych mam jest chwila, w której dowiadują się one o nieprawidłowej budowie lub funkcji serca płodu – mówi dr n. med. Małgorzata Raś, kardiolog dziecięcy.

Organizatorzy programu dodają, że wsparcie psychologiczne ma służyć pomocy w przeżyciu dramatycznej informacji o wadzie, jak również wesprzeć kobietę ciężarną oraz jej rodzinę w poradzeniu sobie i zaakceptowaniu informacji, że dziecko, które się urodzi będzie wymagało zabiegu kardiochirurgicznego, być może urodzi się z wadą genetyczną, której jednym z elementów jest wada serca.

Pomoc dla rodziców z Wrocławia

Propozycja pomocy psychologicznej kierowana jest również do wrocławskich mam i ojców już urodzonych dzieci, którzy stoją przed trudnym momentem, jakim jest zabieg kardiochirurgiczny u synka lub córki.

– Stres, jaki doświadczany jest przez rodziców w okresie przed i okołooperacyjnym może być znacznie mniejszy, gdy psycholog wspólnie z kardiologiem dziecięcym oraz fizjoterapeutą odpowiedzą na pojawiające się w głowie pytania, pomogą jak radzić sobie ze stresem. Swoją pomoc chcielibyśmy również zaoferować rodzinom po stracie dziecka – dodaje Małgorzata Raś.

Dla kogo?

Jeśli jesteś: – w ciąży i spodziewasz się dziecka z wadą serca lub innymi ciężkimi patologiami lub – wychowujesz niemowlaka z wadą wrodzoną serca lub innymi ciężkimi schorzeniami oraz – mieszkasz we Wrocławiu i chcesz: – uzyskać wsparcie i fachową pomoc – dowiedzieć się jak aktywnie radzić sobie z zaistniałą sytuacją – odzyskać poczucie kontroli nad przyszłością i losami twojej rodziny – poznać metody wczesnego wspomagania fizjoterapeutycznego chorego noworodka oraz dziecka z wrodzonymi wadami serca i innych narządów – poznać inne kobiety będące w podobnej sytuacji przyjdź lub zadzwoń do Baby Clinic – Centrum Medyczne, ul. Rafała Wojaczka 3c, 51-169 Wrocław, tel. 516 227 516. Pomoc dotyczy mieszkańców Wrocławia.

Program realizowany jest do 31.12.2020 r.
źródło: wroclaw.pl

 

Wasze komentarze

wczoraj, 20 godz temu
wtorek, 26.1.2021 15:28
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki