Badania krwi w domu Wrocław – jak zapisać się na pobranie krwi z dojazdem do pacjenta?

poniedziałek, 23.1.2023 16:36 104

Profilaktyczna kontrola stanu organizmu, diagnostyka przyczyn dolegliwości oraz monitorowanie przebiegu i leczenia chorób to ważne elementy troski o zdrowie i jakość życia. Mieszkańcy Wrocławia mają możliwość skorzystania z badań krwi w domu w ramach usługi ALAB w domu. Dowiedz się, dla kogo przeznaczone są badania krwi w domu we Wrocławiu, jak zapisać się na badanie i jak prawidłowo przygotować się do pobrania krwi.

Badania krwi w domu we Wrocławiu – jak skorzystać z usługi?

Wykonanie badań krwi z dojazdem do pacjenta we Wrocławiu umożliwia usługa ALAB w domu. Aby umówić się na pobranie krwi we własnym domu, należy odwiedzić stronę internetową ALAB w domu, wybrać zakładkę Wrocław i zapoznać się z dostępnymi badaniami oraz cennikiem. Następnie wystarczy zadzwonić pod podany na stronie numer lub wypełnić formularz elektroniczny, udzielając informacji, jakie badania lub pakiety badań chcemy wykonać, wskazując termin wizyty personelu medycznego w domu oraz dokładny adres, pod którym ma zostać wykonane badanie.

Jak zapłacić za badania krwi w domu we Wrocławiu? Płatności dokonuje się kartą lub gotówką w czasie wizyty personelu medycznego w domu.

Dla kogo przeznaczone są badania w domu we Wrocławiu?

Badania krwi w domu we Wrocławiu mogą wykonać wszystkie osoby zamieszkujące to miasto, dla których z dowolnych powodów wygodniejsze jest pobranie krwi z dojazdem do pacjenta. Takie rozwiązanie może okazać się szczególnie korzystne dla:

  • osób starszych, schorowanych bądź niepełnosprawnych, które mogą mieć problem z samodzielnym dotarciem do Punktów Pobrań;
  • małych dzieci, które stresują się wizytami w placówkach medycznych (badania w domu są wykonywane u dzieci powyżej 5. roku życia);
  • osób, które z powodu natłoku obowiązków nie mają czasu udać się na badania.

Przebieg badań krwi w domu

W umówionym terminie w domu pacjenta stawi się wykwalifikowany personel medyczny, wyposażony w niezbędny sprzęt i środki bezpieczeństwa, pozwalające pobrać próbkę krwi w komfortowych i bezpiecznych dla pacjenta warunkach. Jeśli wykonane mają zostać także badania z kału lub moczu, próbki należy przygotować wcześniej w specjalnych pojemnikach z apteki.

Próbki są transportowane do laboratorium w warunkach spełniających wymagane normy jakości i bezpieczeństwa.

Przygotuj się do pobrania krwi

Warto zadbać o to, żeby wyniki badań dały jak najbardziej wiarygodne informacje o faktycznym stanie zdrowia pacjenta. W tym celu należy się do badań właściwie przygotować, pamiętając o tym, żeby:

  • być na czczo, 8–12 godzin po ostatnim posiłku;
  • wyspać się i wypocząć (próbki krwi pobiera się rano, między 7 a 9);
  • unikać spożywania alkoholu i innych używek na 2–3 dni przed badaniem (ograniczyć też kawę);
  • do badania przystąpić przed przyjęciem porannej porcji leków, chyba że lekarz zalecił inaczej;
  • przez 15 minut bezpośrednio przed badaniem zrelaksować się w pozycji siedzącej.

W przypadku wydania przez lekarza innych zaleceń, np. dotyczących przyjmowania leków, należy poinformować o tym fakcie pielęgniarkę.