komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 24 lutego 2020

Macieja, Bogusza

Ashwagandha - co powinniście o niej wiedzieć?

czwartek, 23.1.2020 09:07 , odsłony: 325
kategorie artykułu:

Każdy z nas boryka się z trudnościami dnia codziennego. Jedni narzekają na zbyt duży poziom stresu, który jest spowodowany wieloma czynnikami. Praca pod presją, dzieci, rozterki miłosne, egzaminy. Wiąże się to z kolejnymi bolączkami, jakimi są problemy ze snem, natomiast możecie odczuwać trudności z zaśnięciem, które nie są spowodowane wyżej wymienionymi czynnikami.

Możemy nie móc spać "tak po prostu" przez np zbyt nieregularne sny. Innym problemem jest brak energii do nawet najprostszych zadań. To może się akurat wiązać, z trudnościami ze snem, natomiast często jest tak, ze brak energii uwarunkowany jest np panującą obecnie pogodą(to nie przypadek, że wiele osób narzeka na brak sił w miesiącach zimowych). Na każdy z wymienionych problemów każdy ma jakiś swój ulubiony sposób, na stres melisa, na brak energii kawa, a na brak snu różnego typu środki nasenne. Natomiast istnieje produkt o nazwie ashwagandha, który pomaga zwalczać te trzy dolegliwości jednocześnie, a co więcej - posiada dodatkowe właściwości zdrowotne.

Ashwagandha, jest naturalną substancją, która została stworzona z korzeni witanii ospałej. Taki ekstrakt jest standaryzowany na 8% aktywnych witanolidów, czyli związków, które uwypuklają jej korzystne właściwości. W skład takiej kapsułki ashwagandhy wchodzi ekstrakt z jej korzenia oraz żelatyna, wypełniająca resztę tabletki. Przed pojawieniem się na rynku, ashwagandha przeszła przez szereg badań, które potwierdzają jej pozytywne właściwości oraz wykazały przypadki, w których stosowanie ashwagandhy nie jest zalecane. Potoczna nazwa tego produktu to "indyjski żeń szeń".

Tak jak już wcześniej pisaliśmy, ashwagandha reguluje poziom stresu, poprzez zmniejszenie kortyzolu występującego w organizmie w sytuacjach stresowych, co ma dodatkowe zastosowanie w przypadku problemów ze snem. Dodatkowo, ashwagandha zmniejsza niepokój, związany ze stresem - czyli strach przed sytuacjami stresowymi, dzięki czemu jej właściwości są jeszcze bardziej skuteczne.

Wiele osób stosuję ashwagandhe pod kątem siły fizycznej. Istnieją dowody na to, że ashwagandha pomaga w zrzuceniu kilogramów i ma wpływ na wydajność treningu. Dzięki swoim właściwością, pomaga w zrzuceniu dodatkowej tkanki tłuszczowej oraz zwiększa siłę wyjściową, a co za tym idzie - zmniejsza podatność na kontuzje.

Badania dowiodły, ze ashwagandha ma wpływ na płodność u mężczyzn. Ekstrakt posiada właściwości, które polepszają ogólną jakość nasienia, dzięki czemu pacjenci z takimi problemami, często stosują ten produkt. Jeśli chodzi o inne właściwości zdrowotne, to suplement ten pomaga w walce z cholesterolem. Regularnie zażywane tabletki pomagają zmniejszyć poziom cholesterolu właściwego, a dodatkowo zwiększa stężenie hormonów tarczycy.

W jakich przypadkach nie powinno się przyjmować ashwagandhy? Przede wszystkim nie jest to dozwolone u kobiet w ciąży. Dodatkowo, nie powinno jej się mieszać z lekami przeciwbólowymi, przeciwpadaczkowymi, uspokajającymi i nasennymi. Dodatkowo, suplementu nie powinno się łączyć z alkoholem. Może to wywołać dużo większy ból głowy rano, niż zazwyczaj.

Podsumowując, ashwagandha jest to co raz bardziej popularny suplement diety. Dzięki swoim właściwością pomaga zwalczyć różne dolegliwości, a przy tym wpłynąć pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Lista przeciwwskazań jest stosunkowo niewielka, natomiast przed podjęciem decyzji o stosowaniu tego suplementu warto zapoznać się z opinią specjalisty na ten temat.

 

 
piątek, 21.2.2020 10:55
1
środa, 19.2.2020 10:09
środa, 19.2.2020 08:54
wtorek, 18.2.2020 16:40
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele