komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 28 marca 2020

Anieli, Sykstusa


Alpina – wykorzystanie drewna w architekturze

poniedziałek, 10.2.2020 11:01 , odsłony: 210
kategorie artykułu:

Firma Alpina z Tomaszowa Mazowieckiego, produkująca drewniane domki letniskowe, podbija rynek zagraniczny i z powodzeniem poszerza swoich klientów o grono obcokrajowców. Właściciel firmy Arkadiusz Konewka opowie o inwestycjach firmy na Grenlandii i w Senegalu oraz odpowie na pytanie dlaczego warto budować domki z drewna. 

Proszę opowiedzieć o zamówieniach realizowanych przez firmę Alpina na Grenlandii i w Senegalu.

Nasza firma realizowała w Senegalu projekt indywidualnego domku dla Fundacji prowadzonej przez siostry zakonne. Na Grenlandii natomiast mieliśmy okazję stworzyć domek letniskowy dla duńskiego kontrahenta. Te dwa zlecenia były dla nas ciekawym wyzwaniem, jednak nasza firma lubi stawiać sobie wysokie wymagania i zawsze sprostać oczekiwaniom klientów, nawet w bardzo odległych zakątkach świata.

Do budowy domków letniskowych można wykorzystać bardzo trwałe materiały, dlaczego więc drewno cieszy się taką popularnością ?

Rzeczywiście rynek budowlany proponuje obecnie bardzo trwałe materiały do budowy domków, jednak wyłącznie drewno jest w pełni ekologicznym produktem. Należy również zaznaczyć, że odpowiednio wyselekcjonowane i przygotowane drewno może być materiałem na domki letniskowe bardzo wytrzymałe i użytkowane przez długie lata. Nasza firma produkuje domki letniskowe odpowiadające najwyższym potrzebą naszych klientów, są one funkcjonalne, wygodne, ale przede wszystkim ekologiczne. Niewątpliwą zaletą drewna jest to, że jest ono materiałem w pełni naturalnym oraz surowcem odnawialnym. W domkach drewnianych łatwiej jest uzyskać komfort cieplny, redukując przy tym rachunki za ogrzewanie. Lekka konstrukcja domków z drewna  umożliwia budowę nawet na niestabilnym gruncie. Drewno jest pochłaniaczem wilgoci, jej nadmiar jest oddany wówczas, gdy powietrze wewnątrz domku jest suche. Również zapach drewna wywiera pozytywny wpływ na nasz organizm, żywice i inne związki aromatyczne niwelują uczucie zmęczenia i działają terapeutycznie na nasz układ oddechowy.

Jakie konstrukcje tworzycie?

Nasza firma specjalizuje się w budowie domków letniskowych jednak produkujemy również garaże, wiaty, altany oraz realizujemy indywidualne projekty klientów, oczywiście wszystko z wykorzystaniem drewna. Nasza oferta obejmuję szeroki wybór gotowych domków i innych konstrukcji drewnianych. Domki gotowe jesteśmy w stanie zamontować w terminie 2-4 tygodni poza sezonem. W wysokim sezonie termin ten jest wydłużony do 5-6 tygodni. Termin wybudowania domku na zamówienie jest zawsze ustalany indywidualnie z każdym z klientów. Na proces realizacji zlecenia składają się: przygotowanie drewna do produkcji (przygotowywanie tarcicy oraz suszenie komorowe) – 4 tygodnie, czas wyprodukowania domku., oczekiwanie przez Państwa w kolejce naszych klientów. Koszty transportu są ustalane indywidualnie, gdy nie montujemy przywiezionego domku. Małe domki do samodzielnego zmontowania mogą Państwo odebrać we własnym zakresie z naszego zakładu w Tomaszowie. Prosimy jednak pamiętać, że mały domek może ważyć nawet 1200 kilogramów. Na nasze domki udzielamy 3-letniej gwarancji. Są nią objęte wady materiałowe. Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej szerokiej oferty. Dokładamy największych starań, by każdy nasz produkt cieszył się zadowoleniem klientów przez długie lata.

 

 
piątek, 27.3.2020 11:13
czwartek, 26.3.2020 15:46
czwartek, 26.3.2020 14:38
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele