komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 29 listopada 2020

Blazeja, Saturnina

Alkoholizm - skuteczne leczenie w prywatnym ośrodku dla osób uzależnionych od alkoholu

czwartek, 22.10.2020 11:56 , odsłony: 228
kategorie artykułu:

Leczenie alkoholizmu to długa droga i wymagająca. Jej przejście pozwala jednak przywrócić życie na dobre tory. Jak skutecznie walczyć z chorobą alkoholową i od czego właściwie zacząć? Czy leczenie w ośrodku uzależnień jest dobrym wyborem? 

Uzależnienia stanowią coraz większy problem w dzisiejszym świata. Jednym z najniebezpieczniejszych nałogów jest obecnie alkoholizm. Z pewnością wiele osób myśli, że alkohol to przecież nic takiego. Narkotyki są złe, ponieważ są nielegalne. A alkohol? W końcu można kupić go niemal w każdym sklepie. Nie może być więc niebezpieczny. Taki stereotyp generuje naprawdę duże szkody. Cały problem polega właśnie na tak łatwej dostępności i powszechnym przyzwoleniu na spożywanie alkoholu. Między innymi z tego właśnie powodu tak wiele osób sięga po różnego rodzaju trunki, których nadmierne spożycie powoduje zmiany świadomości. W naszym kraju alkoholizm jest jedną z najczęściej występujących chorób spowodowanych uzależnieniem od substancji. Wiele osób potrzebuje pomocy. Jedyną skuteczną metodą leczenia jest tu jednak terapia alkoholowa przeprowadzana w miejscu takim jak prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Jak przebiega? Czy leczenie alkoholika rzeczywiście daje szansę na lepsze życie? 

Co to jest alkoholizm?

Zanim dowiemy się, jak wygląda i na czym polega leczenie alkoholizmu w miejscu takim, jak ośrodek terapii uzależnień, dowiedzmy się, czym jest właściwie alkoholizm. To choroba, której nie można właściwie w prosty sposób jednoznacznie zdefiniować. Ma ona bowiem wiele swych oblicz i często jej objawy są bardzo zróżnicowane i uwarunkowane w sposób indywidualny. Przede wszystkim jest to choroba nieustannie postępująca i przewlekła. Jej rozwój u wielu osób może trwać nawet przez kilka lat. U innych natomiast uzależnienie nastąpi już po kilku tygodniach. Krótko mówiąc, alkoholizm jest po prostu silnym fizycznym i psychicznym uzależnieniem od substancji alkoholowych. Alkoholik traci kontrolę nad ilością i częstotliwością spożywania trunków. 

Alkoholizm jest chorobą, której skutki mogą być wręcz tragiczne. Sieje ona bowiem spustoszenie właściwie w każdej sferze życia, zaczynając od zdrowia, a kończąc na relacjach z rodziną. Nadużywanie alkoholu prowadzi do pojawienia się wielu innych chorób, szczególnie związanych z układem krążenia. Co więcej, spożycie alkoholu u wielu osób prowadzi też do zachowań agresywnych, zagrażających otoczeniu. Odpowiednio szybkie leczenie alkoholizmu, a przede wszystkim zastosowanie działań takich jak detoks alkoholowy może pomóc jednak w uniknięciu podobnych skutków. 

Objawy alkoholizmu

Jeśli chodzi o alkoholizm leczenie pod okiem specjalistów, w miejscu takim jak ośrodek odwykowy jest niezbędnym krokiem do pożegnania się z nałogiem. Po czym jednak poznać, że problem wymaga zastosowania terapii? Jakie sygnały powinny pokazać, że trzecia lampka wina do obiadu to nie jedynie sposób na lepsze trawienie, czy podkreślenie smaku posiłku?

Alkoholizm, tak jak i każda inna choroba, ma pewne objawy, dzięki którym można dostrzec taki problem. Utrudnieniem jest tu jednak fakt, że nie pojawia się on w naszym życiu z dnia na dzień. On postępuje. U zdecydowane większości alkoholików, nałóg ma niezwykle niewinne początki. Codzienne imprezy na studiach, wspomniany wcześniej kieliszek wina do obiadu, jedno piwko po pracy, drink na mieście. To właśnie dlatego choroba ta jest tak niebezpieczna. Ona nie atakuje, ona powoli wkrada się w nasze życie. 

Jest wiele objawów charakterystycznych dla alkoholizmu. Mają one zarówno charakter psychiczny, jak i fizyczny Do tej pierwszej grupy przypisać możemy na przykład silne pragnienie spożycia alkoholu, czy też poczucie ukojenia lub ulgi podczas jego przyjmowania. Wśród fizycznych objawów najczęściej pojawiają się natomiast problemy związane z nadciśnieniem tętniczym, drżenie mięśni, czy też zaburzenia pracy serca. Każdy z nich powinien być sygnałem motywującym do skierowania się po pomoc, jaką oferują ośrodki leczenia uzależnień. 

Sposoby leczenie alkoholizmu

Skuteczne leczenie alkoholizmu przede wszystkim odbywać powinno się w miejscu takim jak ośrodek leczenia uzależnień. Samodzielne przeprowadzenie terapii jest bowiem w tym przypadku niemal z góry skazane na porażkę. Ośrodki uzależnień oferują natomiast fachowe i całodobowe wsparcie. Dodatkowo terapia w nich przeprowadzana składa się z wielu etapów, zaczynając zastosowania środków farmakologicznych i psychoterapii, aż po zajęcia grupowe. Najważniejszą częścią leczenia jest jednak detoks alkoholowy. Przeważnie trwa on od kilku do kilkunastu dni. Detoks alkoholowy wykonany pod okiem specjalistów dokładnie oczyszcza organizm z substancji i pozwala na skuteczne rozpoczęcie terapii. 

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Aurora — dlaczego warto?

W chwili podjęcia decyzji o leczeniu należy wybrać odpowiedni ośrodek terapii uzależnień. To bardzo ważne, gdyż w dużym stopniu to właśnie od rodzaju i sposobu leczenia zależy jego efektywność. Przede wszystkim, warto zdecydować się na ośrodek prywatny. W naszym kraju jest obecnie kilka takich klinik. Jeśli chodzi o najczęściej polecane ośrodki leczenia uzależnień, to w ścisłej czołówce jest między innymi ośrodek Aurora. Dlaczego specjaliści rekomendują akurat to miejsce? Przede wszystkim z powodu stosowania zaawansowanych programów terapeutycznych oraz wyspecjalizowanej kadry. Co więcej, ten prywatny ośrodek zapewnia bardzo dogodne warunki oraz atmosferę budującą całkowite wsparcie dla osób chorych. 

 

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień Aurora

Aleja Stachury 2
60-461 Poznań


Skuteczne terapie dla osób uzależnionych

  • Leczenie alkoholizmu
  • Leczenie narkomanii
  • Detoks alkoholowy
  • Detoks narkotykowy

Napisz lub zadzwoń!
Ośrodek i telefon czynny 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu!

E-MAIL: kontakt@osrodek-aurora.pl
TEL.: +48 600 061 600

https://www.osrodek-aurora.pl/

 
piątek, 27.11.2020 21:28
piątek, 27.11.2020 14:57
piątek, 27.11.2020 11:22
czwartek, 26.11.2020 10:23
czwartek, 26.11.2020 10:21
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele