komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 24 października 2019

Rafala, Marcina

Aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu nominowany do Paszportu "Polityki"

czwartek, 11.12.2014 11:15 , komentarze: 0 , odsłony: 2297
kategorie artykułu:

Aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu Bartosz Porczyk jest jedną z trzech osób nominowanych do tegorocznego Paszportu "Polityki" w kategorii Teatr. Tygodnik "Polityka" przyzna swoje nagrody po raz dwudziesty drugi.

Bartosz Porczyk został nominowany za swoje role w Dziadach w reżyserii Michała Zadary. Ponadto jurorzy docenili jego występ w "Termopilach polskich" w reżyserii Jana Klaty. Oba te przedstawienia powstały w Teatrze Polskim we Wrocławiu w sezonie teatralnym 2013/2014. Bartosz Porczyk od 2006 roku, po spektakularnej wygranej XXVII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, na stałe dołączył do zespołu aktorskiego Teatru Polskiego we Wrocławiu.

- Od przeszło ośmiu lat nie przestaje zachwycać i bawić nas w "Smyczy" w reżyserii Natalii Korczakowskiej. W 2011 roku nagrał solową płytę Sprawca, z sukcesami występuje również w produkcjach filmowych (ostatnio mogliśmy oglądać go wMieście 44 w reżyserii Jana Komasy) i serialowych (m.in. główna rola w Galerii TVP 1). Kilka tygodni temu odebrał kolejne wyróżnienie - Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepszą męską kreację aktorską sezonu za role Gustawa i Myśliwego w Dziadach Adama Mickiewicza w reżyserii Michała Zadary. W 2014 roku będziemy mogli zobaczyć go jeszcze w "Termopilach polskich", które zagramy na Scenie im. J. Grzegorzewskiego w nadchodzący weekend oraz w wieczór sylwestrowy - relacjonuje Dawid Janiuś, specjalista ds. public relations z Teatru Polskiego.

Paszport "Polityki" to jedna z najbardziej prestiżowych nagród kulturalnych w Polsce. Ustanowiona w roku 1993, honoruje twórców w sześciu kategoriach: literatura, film, muzyka popularna, muzyka poważna, sztuki wizualne i teatr. Od 2002 roku kapituła wyróżnia też Kreatorów Kultury, ważne osobowości i krzewicieli polskiej kultury również poza granicami naszego kraju. Do tej pory nagrody w kategorii Teatr otrzymało jedenaścioro artystów współpracujących z Teatrem Polskim we Wrocławiu (w tym dwa duety). Na dwadzieścia jeden dotychczasowych edycji tylko dwoje aktorów wygrało w kategorii Teatr: Danuta Stenka i Sandra Korzeniak. Bartosz Porczyk ma szansę zostać trzecim zwycięzcą. Laureatów za rok 2014 poznamy 13 stycznia 2015.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 15 godz temu
piątek, 18.10.2019 08:58
piątek, 18.10.2019 10:00
czwartek, 17.10.2019 09:04
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele