Wrocław zagra „Satisfaction” z bratem Micka Jaggera! Do Gitarowego Rekordu dołączają Borysewicz, Jackson, Shata QS i Pilichowski

poniedziałek, 15.4.2024 10:59 262 0

Chris Jagger, brat Micka, wokalisty The Rolling Stones, będzie gościem specjalnym 22. edycji Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu. Wraz z synem, Johnem Byronem i tysiącami gitarzystów 1 maja wykona kultowy utwór „Satisfaction". Do bicia Rekordu na wrocławskim Rynku dołączają również Shata QS, Jan Borysewicz, Wojtek Pilichowski, Dariusz Kozakiewicz i Vasti Jackson. 

Legendarne „Hey Joe” zabrzmi na wrocławskim Rynku po raz 22. Swój udział w Największej Gitarowej Orkiestrze pod dyrekcją Leszka Cichońskiego potwierdził Chris Jagger, znakomity brytyjski wokalista i gitarzysta, młodszy brat Micka Jaggera. Chris Jagger obecny jest na scenie od lat 70-tych. Nagrywał z największymi gwiazdami muzyki rockowej, takimi jak Eric Clapton, David Gilmour (Pink Floyd) czy Dave Stewart (Eurythmics) i Leo Sayer. Dziewiątym już studyjnym albumem Chrisa jest płyta „Concertina Jack” z gościnnym udziałem Micka Jaggera i członków sekcji dętej The Rolling Stones: Bobby Keysa i Tima Riesa. 1 maja, wraz z synem Johnem Byronem, wystąpi we Wrocławiu na Gitarowym Rekordzie Świata – wspólnie z gitarzystami wykonają „Satisfaction”, legendarny utwór grupy The Rolling Stones. 

Zagraj z gwiazdami gitary. Borysewicz, Jackson, Pilichowski, Kozakiewicz, Shata QS

1 maja na wrocławskim Rynku pojawi się wybitna reprezentacja artystów z Polski i zagranicy. Rekord pomogą pobić Jan Borysewicz, który wraz z Dariuszem Kozakiewiczem. gitarzystą nieodżałowanego Perfectu, złoży muzyczny hołd Jimiemu Hendrixowi, a także razem z tysiącami gitarzystów i gitarzystek zagra polski hit wszech czasów zespołu Lady Pank „Zawsze tam, gdzie ty". Do gitarowej orkiestry dołączy również światowej sławy bluesman Vasti Jackson, który zaprosi do wspólnego wykonania wielkiego przeboju Bena E. Kinga. „Stand by Me”. Na Scenie Głównej po raz pierwszy zaśpiewa Shata QS, autorka m.in. świetnie przyjętej płyty „Fenix” i najnowszej „Wedy” nagranej z gościnnym udziałem Leszka Możdżera. Nie zabraknie Wojtka Pilichowskiego, jednego z najlepszych polskich basistów. Artysta poprowadzi też specjalny koncert „All about That Bass” z udziałem znakomitych polskich basistek: Joanny Dudkowskiej i Julii Przybysz. Na Rynku usłyszymy również zapowiadanych wcześniej: formację Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band i wielki hit „Rock’n’RollIs King”, Małgorzatę Ostrowską i jej „Meluzynę”, Zbigniewa Hołdysa i Wojciecha Waglewskiego oraz światowej sławy wirtuozów gitary – Joscho Stephana i Neila Zazę.  

Występy gwiazd na Scenie Głównej to tylko część bogatego programu atrakcji w miasteczku festiwalowym. Na gitarzystów i gitarzystki czeka w tym roku nowość – Gitarowy Hyde Park, czyli niepowtarzalna szansa, aby zaprezentować światu swoje talenty Będzie też scena „Twoje 5 minut sławy" oraz Balkon Gitarowych Trubadurów i Strefa Gitarowych Krasnoludków dla dzieci i ich rodziców. Oficjalna próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata zaplanowana jest na godzinę 16.00, ale warto wziąć udział w całych obchodach gitarowego święta, które rozpoczną się już od godziny 10.00 na kilku scenach w samym sercu Wrocławia. 

Zarejestruj się i weź udział w Rekordzie!

Udział w Gitarowym Rekordzie Świata jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja. Już teraz – pod linkiem: https://zgloszenia24.pl/f/gitarowy-rekord-swiata-2024 – można zgłosić swój udział w tegorocznej edycji Rekordu. Wcześniejsza rejestracja uprości i skróci procedurę obowiązkowych zapisów w punkcie rejestracji na wrocławskim Rynku, który jak co roku działał będzie 1 maja w godz. 10:00 – 15:45. 

W tym roku do ustanowienia nowego rekordu potrzeba przynajmniej 7968 gitar i innych podobnych instrumentów strunowych. Aby zagrać 1 maja na wrocławskim Rynku, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E potrzebnych do wykonania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Nie trzeba być pełnoletnim. Gitarzystom, którzy podejmą próbę ustanowienia rekordu, przysługiwać będą ulgowe bilety na koncerty w ramach festiwalu 3-Majówka 2024, których program znajduje się na stronie www.3-majowka.pl. Bilety dla gitarzystów dostępne są już na stronie https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/3-majowka.

 

Więcej informacji o Gitarowym Rekordzie Świata 2024: www.heyjoe.pl

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)