Adwokat kościelny we Wrocławiu - z kogo usług warto skorzystać?

czwartek, 18.3.2021 02:00 689

Proces o unieważnienie małżeństwa kościelnego zwykle jest nie tylko skomplikowany, ale również i bardzo angażujący emocjonalnie. Wymaga przypomnienia sobie wszystkich istotnych z punktu widzenia sprawy sytuacji z życia z niegdyś bliską osobą, uszeregowania ich w logiczny sposób, a następnie w oparciu o przepisy prawa kanonicznego zaprezentowania ich pierw w formie skargi powodowej, a następnie podczas przesłuchania przed sądem kościelnym.

Co istotne, wiele z argumentów, które strona procesu o unieważnienie małżeństwa kościelnego uważa za ważne, w rzeczywistości dla sędziów sądu kościelnego i obrońcy węzła małżeńskiego nie muszą mieć żadnego znaczenia. Co więcej, mogą działać na niekorzyść strony procesu i w skrajnej sytuacji doprowadzić do przegrania procesu lub uzyskania pozytywnego finały sprawy ale z nałożoną klauzulą wyrokową zakazującą czasowego zawarcia ponownego ślubu kościelnego.

Chcąc uzyskać tzw. rozwód kościelny (a właściwie: unieważnienie małżeństwa kościelnego), warto skorzystać z pomocy specjalisty - adwokata kościelnego.

Adwokat kościelny: kim jest i w czym może pomóc?

Adwokat kościelny (również: prawnik-kanonista, prawnik kościelny) to osoba, która skończyła studia z zakresu prawa kanonicznego i zgodnie z Konstytucją Apostolską Sapientia Christiana może tytułować się licencjatem kościelnym. Adwokat kościelny może pomóc między innymi w takim zakresie jak:

  • konsultacja przedprocesowa (przeprowadzenie szczerej rozmowy ze stroną procesu i na podstawie przedstawionych dowodów określenie, czy są jakiekolwiek przesłanki do przygotowania skargi powodowej - dokumentu, będącego pewnego rodzaju pozwem),
  • skarga powodowa (konsultacja gotowego dokumentu lub na bazie uzyskanych informacji podczas konsultacji przed rozpoczęciem procesu o unieważnienie małżeństwa kościelnego opracowanie treści skargi powodowej wraz ze wskazaniem właściwych ku temu podstaw prawnych) lub opracowanie odpowiedzi na skargę powodową,
  • w porozumieniu ze stroną procesu, przygotowywanie odpowiedzi na dokumenty otrzymywane od sądu kościelnego,
  • przygotowanie strony oraz świadków do składania zeznań,
  • przygotowanie głosu obrończego strony procesu po zapoznaniu się z przedstawionymi aktami sprawy i uwag obrońcy węzła małżeńskiego,
  • pomoc w ewentualnej apelacji.

Adwokat kościelny stanowi niezwiązany emocjonalnie ze sprawą podmiot doradczy. Jest w stanie „na chłodno” ocenić przydatność dokumentów i przedstawionych w nich treści. Wiedza oraz doświadczenie prawnika kanonisty często chroni stronę przed popełnieniem wielu błędów, w szczególności tych, które są podyktowane osobistymi pobudkami i chęcią zemsty lub odegrania się na drugiej stronie po zakończeniu procesu cywilnego.

Adwokat kościelny we Wrocławiu

We Wrocławiu, choć jest to w gruncie rzeczy niszowa specjalizacja, aktywnie działa wielu adwokatów kościelnych. Są wśród nich zarówno ci, którzy cieszą się nieposzlakowaną opinią, jak i ci, z których usług nie zawsze warto skorzystać.

Proces o unieważnienie małżeństwa kościelnego jest procesem korespondencyjnym. Oznacza to, że poza składaniem zeznać nie wymaga osobistego stawiennictwa strony procesu w sądzie. W związku z tym nie ma również konieczności korzystania z usług lokalnych adwokatów - można skorzystać z pomocy dowolnego adwokata kościelnego również i spoza Wrocławia.

Wśród adwokatów kościelnych, którzy cieszą się bardzo dobrą opinią oraz mogą pochwalić się wieloma pozytywnie zakończonymi procesami o stwierdzenie unieważnienia małżeństwa kościelnego jest między innymi pani Magdalena Wojdała.

Jest to adwokat kościelny, której kancelaria kanoniczna specjalizuje się w procesach związanych z sakramentem małżeństwa, a precyzyjniej w procesach dotyczących stwierdzenia nieważności małżeństwa kościelnego. Należy do młodszego pokolenia adwokatów kościelnych, dzięki temu ma świeże spojrzenie na sprawy i właściwiej doradza swoim klientom. Reprezentuje klientów przed wszystkimi sądami kościelnymi w Polsce. Prowadzi konsultacje przedprocesowe zarówno na żywo w swoich kancelariach, jak również online - poprzez popularne komunikatory internetowe. Korzysta z dobrodziejstw XXI wieku dzięki czemu wszelkie dokumenty jest w stanie opracować i skonsultować ze stroną bez konieczności osobistej wizyty w kancelarii. W ten sposób oszczędza zarówno swój czas, jak i czas strony, mogąc zaproponować swoje usługi na bardzo atrakcyjnych warunkach.

Z adwokatem kościelnym Magdaleną Wojdała można skontaktować się poprzez:

  • telefon komórkowy: 515 293 236
  • e-mail: kontakt@kancelariawojdala.pl
  • formularz na stronie: www.kancelariawojdala.pl
  • komunikatory internetowe: Skype, Viber, Zoom, WhatsApp i inne
  • osobiste spotkanie w godzinach pracy kancelarii kanonistycznej (po wcześniejszym ustaleniu terminu).