komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 20 marca 2019

Klaudii, Eufemii

Adrian Zandberg o strajku nauczycieli i wyniku 4,5% dla Lewicy Razem w sondażu

czwartek, 14.3.2019 14:00 , komentarze: 0 , odsłony: 702
kategorie artykułu:

- Nauczyciele uciekają z zawodu, a to odbija się na jakości kształcenia. Czas podnieść płace w oświacie - mówił na konferencji Adrian Zandberg. Skomentował także pierwszy sondaż Lewicy Razem, która w majowych wyborach może liczyć na 4,5% - Lewica Razem wchodzi do gry. Walczymy o mandaty - mówił.

W całej Polsce trwają właśnie referenda, podczas których nauczyciele zdecydują, czy ich szkoła weźmie udział w strajku. Dziś nauczyciel dyplomowany zarabia w Polsce niecałe 2500 zł na rękę. Kilkanaście godzin pracy nauczyciela w tygodniu to mit — w rzeczywistości nauczyciele pracują średnio 47 godzin tygodniowo.

- Kiedy rodziłam moją córkę, trwał strajk pielęgniarek i położonych. Teraz córka będzie zdawać maturę podczas strajku nauczycieli. Obie całym sercem popieramy strajk, bo nauczyciele wykonują trudną i niezwykle ważną pracę - zadeklarowała Anna Łagowska, członkini Zarządu Okręgu wrocławskiego Razem. - Zasługują na godną pensję, a my wszyscy - Polki i Polacy - zasługujemy na lepszą edukację i przyszłość dla naszych dzieci.

Pensje na europejskim poziomie i krótszy tydzień pracy to jedne z głównych postulatów Lewicy Razem w nadchodzących wyborach. Koalicję tworzy Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza i organizacje społeczne. Jest to jedyna lewicowa lista w majowych wyborach do europarlamentu.

- Lewica Razem to wyższe pensje, tańsze mieszkania i bezpłatne leki na receptę - mówił Adrian Zandberg. - Choć polska gospodarka ma się dobrze, rząd oszczędza na pensjach nauczycieli, ale także pielęgniarek, listonoszy czy pracowników LOT-u. Strajk to nie tylko walka o ich godną pensję i lepsze warunki pracy. To także walka o nasze zdrowie, naszą edukację i nasze bezpieczeństwo.

- Pierwszy sondaż, w którym Lewica Razem otrzymuje 4,5%, to dobry początek. Walczymy o mandaty. Lewicowi wyborcy będą mogli głosować na lewicową listę. Wierzę, że lewica jeszcze w tym roku pojawi się w sejmie - zakończył Adrian Zandberg.

 

Wasze komentarze


wtorek, 19.3.2019 13:53
wtorek, 19.3.2019 09:14
poniedziałek, 18.3.2019 09:00
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele