7 porad i wskazówek dla osób kupujących dom po raz drugi

środa, 7.12.2022 20:42 248

7 porad i wskazówek dla osób kupujących dom po raz drugi

Istnieje wiele porad dla kupujących dom po raz pierwszy. Są to głównie ludzie młodzi, którzy są nowi w procesie zakupu domu.

Ale co z nabywcami domów po raz drugi? Jakie napotykają przeszkody i co powinni wiedzieć?

Oto siedem wskazówek dla kupujących po raz drugi, aby przetrwać ten konkurencyjny rynek nieruchomości:

Kupujesz dom ? Sprawdź ceny domów w innych krajach europy jak Niemcy , Francja czy Wielka Brytania .

  • Miej plan, jeśli twój stary dom sprzeda się, zanim znajdziesz nowy.

Rozejrzyj się za kupcem, który pozwoli ci mieszkać w tym domu dopóki nie kupisz nowego.  Poproś krewnych lub przyjaciół czy możesz u nich zamieszkać podczas ich nieobecności.

  • Spodziewaj się wielu formalności związanych z kredytami hipotecznymi

Wytyczne dotyczące pożyczek hipotecznych stworzone po recesji wymagają od pożyczkodawców udokumentowania, że faktycznie stać cię na kredyt hipoteczny. Musisz wykazać z potwierdzeniem wszystkie  dochody i długi. Zanim zaczniesz patrzeć na domy, skonsultuj się z kredytodawcą hipotecznym lub dwoma, aby dowiedzieć się, na co możesz sobie pozwolić. 

  • Bądź otwarty na domy, które wymagają remontu

Może być mniejsza konkurencja dla domów, które wymagają remontu. Skrobanie popcornu z sufitu jest niechlujną pracą, ale patrząc  na cenę domu nie jest już taką złą. To samo dotyczy innych projektów, takich jak wymiana okien lub usunięcie brzydkiej tapety. Nawet aktualizacja kuchni, wymiana dachu i zmiana podłogi mogą być warte zrobienia, jeśli oznacza to, że można dostać dobry dom w przyzwoitej cenie.

  • Wykorzystaj technologię

Na szybko zmieniającym się rynku, dobre oferty domów często trafiają do pierwszych potencjalnych nabywców, którzy otrzymują powiadomienia e-mailowe. Możesz również skorzystać z Internetu, aby zbadać z wyprzedzeniem, jakie domy się sprzedają, w jakiej cenie i w jakiej dzielnicy.

  • Szukaj w odpowiednim czasie

W wielu częściach kraju, wiosna jest najlepszym sezonem kupna i sprzedaży nieruchomości. Wokół świąt i podczas zimy, nabywców oraz sprzedających na rynku jest zdecydowanie mniej.

  • Spraw, aby Twoja oferta była mocna

Kendall otrzymał ostatnio 15 ofert na dom klienta. 10 ofert gotówkowych i pięć z finansowaniem kredytowym. Żadna z ofert finansowania nie zawierała aprobaty wstępnej banku, a tylko jedna z ofert gotówkowych zawierała dowód funduszy. Sprzedający przyjęli tę ofertę, mimo że nie była ona najwyższa uzasadniając, że „ten kupujący odrobił swoją pracę domową" - mówi Kendall. "Nie była to najlepsza cena, ale była to najlepsza oferta".

  1. Bądź elastyczny w kwestii warunków zamknięcia

Cena to tylko jeden z elementów równania. Sprzedających obchodzi również to, czy możesz szybko zamknąć (lub jesteś skłonny czekać), czy prawdopodobnie wycofasz się po inspekcji i czy jesteś zatwierdzony do kredytu hipotecznego. Podejście do zamknięcia nie tylko pomaga uczynić Twoją ofertę tak silną, jak to tylko możliwe, ale możesz pokonać konkurencyjne oferty, jeśli jesteś skłonny pracować w ramach harmonogramu sprzedającego.