komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 29 stycznia 2020

Zdzisława, Franciszka

5 szybkich wskazówek, jak wybrać salę weselną

poniedziałek, 13.1.2020 10:05 , odsłony: 225
kategorie artykułu:

Zastanawiasz się, gdzie zorganizować swoją zabawę weselną? Dobrze przemyśl swoją decyzję ponieważ od sali zależy powodzenie Twojego wesela. Oto 5 ważnych wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego obiektu!

Wskazówka 1 - dobierz lokalizację sali weselnej w otoczeniu zieleni

To ważne, by goście w przerwach pomiędzy tańcami, a poczęstunkiem mogli wypocząć na świeżym powietrzu. Ważny jest dobór takiego miejsca, w którym można spacerować w okolicznościach przyrody. Bujna roślinność, piękne rabaty i ławeczki - taki klimat docenią wszyscy goście.

Uwaga: W okolicy Twojego miejsca zamieszkania znajduje się restauracja przy jeziorze? Jak najszybciej zapytaj właścicieli o dostępność tego miejsca. Takie usytuowanie działki wprawi gości w prawdziwie romantyczny nastrój.

Wskazówka 2 - menu restauracji, czy zgodne z Twoimi wymaganiami?

Na weselu ważna jest nie tylko dobra zabawa, ale również jedzenie. O ile polską, tradycyjna kuchnię serwuje większość obiektów, o tyle bardziej wymagające potrawy, mogą sprawić niektórym kucharzom kłopot. Na ewentualne warianty w menu restauracji warto dopytać w sytuacji, gdy nasi goście pochodzą z różnych krajów, a my chcemy im podziękować za przybycie ich regionalną kuchnią. O nietypowej karcie dać powinni pomyśleć także weganie, czy wegetarianie.

Czy można znaleźć sale weselne we Wrocławiu, które poczęstują Was nietypowymi smakołykami? Warto dobrze poszukać. 

Wskazówka 3 - czy w Twojej sali weselnej możliwy będzie nowoczesny wystrój?

Właściwie każda impreza weselna odbywa się obecnie przy okrągłych stołach. Niestety takimi wciąż nie dysponują stare, dobre sale weselne. Jeśli bardzo zależy Ci na takim wyposażeniu, koniecznie dopytaj właścicieli o możliwe warianty przystrojenia sali. 

Czy kwiaty, pokrowce na krzesła są w cenie? To również istotne elementy rezerwacji, które w finalnym rozliczeniu mogą mieć duże znaczenie. Chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuł: Przygotowania do ślubu: wybór sali weselnej

Wskazówka 4 - lokalizacja restauracji dogodna dla gości

Dobierając salę weselną uwzględnij dojazd wszystkich zaproszonych gości. Niefortunną będzie rezerwacja sali z daleka od miejsca zamieszkania rodziny, zwłaszcza, jeśli nie planujcie pokryć kosztów dojazdu.

Jeśli restauracja jest oddalona daleko, a Wam bardzo na niej zależy to koniecznie zapytaj właścicieli sali weselnej o miejsca do spania. Powinieneś zapewnić gościom nocleg, aby mogli wypocząć po hucznej imprezie.

Wskazówka 5 - parkiet do tańca

Czy wiesz, że źle wykonany parkiet może spowodować, że wesele będzie totalnie nieudane? Jeśli kiedykolwiek byłeś na imprezie w restauracji, gdzie parkiet był ślizgi, a gościom trudno było utrzymać równowagę to pewnie wiesz, o czym mówimy.

Zanim zdecydujesz się na rezerwację sali weselnej poproś właścicieli o pokazanie miejsca do tańca. Wspólnie z narzeczonym wykonajcie próbny taniec. To wystarczy, by wyciągnąć choć powierzchowne wnioski.

Jeśli trudno Wam wykonać podstawowe ruchy to znaczy, że parkiet nie jest dobrze wykończony, a Wy powinniście poszukać innego miejsca na swoje wesele!

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże Wam w poszukiwaniach idealnej sali weselnej. Pamiętajcie, że to obiekt bardzo mocno wpływa na późniejszą ocenę wesela. Oby, Wasz impreza wzbudzała tylko pozytywne wspomnienia!

 
dzisiaj, 1 godz temu
poniedziałek, 27.1.2020 15:08
poniedziałek, 27.1.2020 12:58
poniedziałek, 27.1.2020 11:54
piątek, 24.1.2020 11:00
piątek, 24.1.2020 10:05
piątek, 24.1.2020 08:41
czwartek, 23.1.2020 10:46
czwartek, 23.1.2020 09:10
czwartek, 23.1.2020 09:01
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki