3 pomysły na wsparcie rozwojowe małych dzieci

wtorek, 15.6.2021 14:31 107

Niezaprzeczalne jest że za największy rozwój każdego dziecka, niezależnie od wieku odpowiada miłość. Im więcej miłości rodzicielskiej tym szczęśliwsze dzieci i tym bardziej chętne, aby poznawać otaczający je świat. Naturalna ciekawość najmłodszych może być wspierana przez wzbogacanie środowiska, w którym wzrasta każdego dnia. Odpowiednio dobrane bodźce w postaci zabawek rozwojowych, to elementy pobudzające prawidłowe funkcjonowanie dziecka. Jakie wybrać? I które dadzą nam wsparcie w wychowywaniu szczęśliwego malucha?

Puzzle

Puzzle dla dzieci to jedne z najlepszych i najchętniej kupowanych zabawek. Zwykle kojarzą się z prezentami dla nieco starszych odbiorców. Nic jednak bardziej mylnego! Obecnie dostępne są również puzzle dla niemowląt. Jest to wspaniały początek wspólnej zabawy z maluszkiem. Sklep MamaBamBam.pl to miejsce, gdzie można wyszukać produkty dokładnie dopasowane do wieku dziecka. Dzięki kategoriom 0 M+, niemowlę 6M+, 12M+, 2 LATA+, 3-4 LATA+ jesteśmy w stanie wybrać odpowiednie akcesoria, dostosowane do etapu rozwojowego naszej pociechy. Puzzle dla niemowląt to chętnie wybierane przygody Pucia i jego rodziny wraz z kolorowymi książkami tworzą wspaniała rozwojową przygodę dla najmłodszych. Dla dzieci starszych ciekawą propozycją są puzzle Janod. Stanowią one doskonałe zabawki rozwojowe, dzięki którym oprócz samej zabawy, dzieci mają okazję poznawać świat w nieco bardziej kreatywny sposób. Na przykład puzzle z zagrożonymi wyginięciem gatunkami zwierząt, tworzące ogromnych rozmiarów mapę świata. 

Zabawki kreatywne i rozwojowe

Najważniejszą częścią życia dziecka powinna być zabawa. Im więcej jej, tym więcej radości i śmiechu. A szczęśliwe dzieci to chyba najwspanialszy obraz rodzicielstwa. Jak więc uczyć, wzbogacać w nowe i ciekawe doświadczenia, przy tym nie zanudzając i nie zniechęcając pociechy do poznawania świata? Idealne do tego będą zabawki kreatywne i zabawki rozwojowe. Jedne i drugie stymulują bezpieczny rozwój dziecka, dopasowane dokładnie do etapu i wieku, w którym maluch aktualnie się znajduje. Od ciekawych, wykonanych z bezpiecznych i antyalergicznych materiałów - gryzaków, dla najmłodszych ząbkujących niemowląt, po sortery, tablice, sznurki i przeplatanki, wodne kolorowanki, projektory do bajek, kredki do malowania na szkle. Wybór jest ogromny, im starsze dziecko tym łatwiej będzie nam zdecydować jakie zabawki będą odpowiednie. Zwykle rozwój i kreatywność idą w parze z zainteresowaniami malucha. Warto więc obserwować co wzbudza większą ciekawość, jakie czynności wywołują największe zadowolenie. Każde dziecko jest inne dlatego i wyborze zabawek sam rodzic musi również wykazać się własną kreatywnością.

Gry 

Gry dla dzieci to propozycja już dla nieco starszych odbiorców. Gry stanowią ogromne możliwości nie tylko w wspieraniu mentalnego rozwoju dziecka, ale i również są wsparciem także emocjonalnym. Dlaczego? Gry mają to do siebie, że zwykle korzystać z nich nie sposób w pojedynkę. Zabawa rozpoczyna się od 2 graczy, a im ich więcej tym większa szansa na aktywność dla wszystkich członków rodziny. W obecnych czasach, rzadko już kiedy mamy okazję spędzać wspólnie wiele godzin. Dlatego gry są doskonałym wsparciem dla wspólnych chwil nie tylko z rodzicami i dziadkami, ale także i rodzeństwem. Wybierać możemy spośród naprawdę wielu propozycji. Dostępne są gry zręcznościowe, planszowe, memory. Ćwiczą spostrzegawczość, pamięć, rozładowują emocje, pomagają w integracji. Dla nieco starszych dzieci można wybrać gry uczące logicznego myślenia, pomagające w koncentracji. Gry dla dzieci są najlepszym dowodem na to, że dziecko rozwija się poprzez zabawę. Dlaczego więc nie pomóc mu w tym rozwoju, wybierając ciekawe i wartościowe pomoce, które będą spoiwem dla całej rodziny?