1 czerwca podniesienie limitów w komunikacji miejskiej

niedziela, 31.5.2020 09:00 1053 1

W sobotę rząd ponownie poluzował limity liczby pasażerów, którzy mogą wsiąść do tramwaju czy autobusu. W poniedziałek, 01 czerwca do pojazdów będzie mogło wsiąść znacznie więcej pasażerów.  

Rząd opublikował Rozporządzenie m.in. zmieniające limity w komunikacji zbiorowej. MPK od poniedziałku może przewozić więcej wrocławian. Od 1 czerwca liczba pasażerów, którzy mogą wsiąść do tramwaju czy autobusu to 50% ogółu miejsc - stojących i siedzących. Przy czym jest zalecenie w rozporządzeniu, by co drugie miejsce siedzące pozostawało wolne. 

- Na wszystkich naszych pojazdach pojawią się w poniedziałek rano nowe, zmienione informacje, ilu pasażerów może wsiąść do środka. Takie informacje będą na naszych pojazdach oraz pojazdach podwykonawców MPK firm Mobilis i Michalczewski – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder

Przypomnijmy, wrocławskie MPK od początku maja jeździ według roboczego rozkładu jazdy. Na początku miesiąca z powodu bardzo restrykcyjnych norm były kłopoty z zabraniem wszystkich pasażerów, dlatego miejski przewoźnik naciskał na Ministerstwo Infrastruktury by nieżyciowe normy zliberalizować. Dwa tygodnie temu normy po raz pierwszy zostały poluzowane. Obecnie nastąpiło to po raz drugi. 

- Coraz więcej ludzi korzysta z naszych pojazdów, widać to we Wrocławiu. Jeśli rząd decyduje się na otwarcie wkrótce kin, teatrów, działają restauracje czy bary, to musi iść w ślad za tym zmiana w komunikacji zbiorowej. Jesteśmy na to gotowi i co podkreślam – nie liberalizujemy w żaden sposób restrykcyjnych procedur sanitarnych, dotyczących czyszczenia i dezynfekcji naszych pojazdów, które wprowadziliśmy na początku pandemii – mówi Krzysztof Balawejder. Przypominamy przy okazji pasażerom, że w pojazdach bezwzględnie trzeba nosić maseczkę czy w inny sposób zakrywać usta i nos.

W praktyce od poniedziałku 1 czerwca w autobusach wrocławskiego MPK w zależności od marki i modelu będzie mogło jechać maksymalnie od 40 pasażerów w Solarisie do 83 w przegubowym Citaro albo 88 w przegubowym Volvo. W przypadku tramwajów będzie to od 47 w jednym wagonie tramwaju 204 WrAs, po 111 osób w pojeździe Pesa Twist. 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

pom. alternat. poniedziałek, 01.06.2020 17:31
Pozdrowienia.

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz