komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 19 lipca 2018

Wincentego, Wodzislawa

Dzień Patrona w PSP w Jugowicach

poniedziałek, 19.3.2018 15:27 , komentarze: 0 , odsłony: 179
kategorie artykułu:

18 marca 2009 r. Rada Gminy Walim podpisała uchwałę, na mocy której patronem naszej szkoły stał się Janusz Korczak. Ten wybitny pedagog, lekarz i pisarz zdołał przekonać wszystkich, że dziecko to podmiot, któremu należy powtarzać, że „jest mądry, że umie, że potrafi”, a gdy się śmieje, to śmieje się cały świat. Dobro, empatia i pochylenie się nad losem każdego małego człowieka są wartościami, które za przykładem Korczaka staramy się krzewić w naszej szkole.

Z tego powodu przyjęliśmy na stałe jego pomysły wychowawcze. Mamy „Szkolną skrzynkę podziękowań i przeprosin”, do której uczniowie wrzucają liściki, gdy chcą komuś podziękować lub kogoś przeprosić (a spotkanie „oko w oko” bywa zbyt trudne). W Dniu Dziecka każdy wychowawca pisze indywidualny list do swojego podopiecznego, w którym podkreśla jego mocne strony, zdolności oraz talenty ( te pisemne laurki działają niezwykle motywująco na dzieci!).Na zakończenie roku szkolnego uczeń, który wykonał najefektywniejszą pracę nad własna postawą otrzymuje prestiżową „Pocztówkę od Korczaka” na wzmocnienie i docenienie trudu, który podjął na rzecz samorozwoju. Jednym słowem Janusz Korczak to patron, który dostarcza nam wielu inspiracji do codziennej pracy.

W tym roku Święto Szkoły obchodziliśmy w piątek 16 marca. Na uroczystą galę przybyli zaproszeni goście: p. Adriana Zygadło – reprezentująca Urząd Gminy Walim, p.Magdalena Szczurowska- przewodnicząca MZZ „Solidarność”, p. Urszula Witek- kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Walimiu, p. Małgorzata Jarczok- dyrektor sąsiedniej Szkoły Podstawowej w Walimiu, ks. Janusz Krzeszowiec- proboszcz parafii p.w. św. Barbary w Walimiu, p. Wioleta Sowa- przedstawicielka Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu oraz Radni Gminy Walim. Obchody rozpoczęły się od uroczystego spotkania w sali gimnastycznej, gdzie między innymi zaprezentowano program artystyczny, podczas którego przybliżono postać Janusza Korczaka, jego twórczość i dokonania. Występy przeplecione były radosnymi piosenkami, brawurowo wykonanymi przez galowo wystrojonych uczniów. Potem rozegrano quiz wiedzy o patronie oraz rozstrzygnięto organizowane w ostatnim tygodniu tematyczne konkursy plastyczne. Na zakończenie emocje ukoiła projekcja filmów „Korczak” i „Król Maciuś Pierwszy” oraz domowe łakocie, przygotowane jak zwykle przez niezawodnych rodziców.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 15 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
wtorek, 17.7.2018 14:24
wtorek, 17.7.2018 13:17
wtorek, 17.7.2018 11:44
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro
przewozy międzynarodowe piątka bus
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz