komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 23 czerwca 2018

Wandy, Zenona

Głuszyckie lodospady przyciągają pasjonatów górskich przygód

piątek, 9.3.2018 10:07 , komentarze: 0 , odsłony: 1041
kategorie artykułu:

Członkowie Klubu Górskiego z Wrocławia zdobywali głuszyckie lodospady, które - dzięki sprzyjającej aurze- pojawiły się na skalnych ścianach byłego kamieniołomu melafiru. Klub Górski im. Tomka Nowaka AWF Wrocław łączy miłośników górskich przygód z całego Wrocławia, Dolnego Śląska i nie tylko. Studenci, którzy są jego członkami, nie zawsze są studentami Akademii Wychowania Fizycznego, zazwyczaj są to ludzie z różnych wrocławskich uczelni, których połączyła górska pasja. 

- Ubiegłotygodniowy wyjazd szkoleniowy do Głuszycy nie jest jednorazowym wypadem, którego celem była wspinaczka sportowa na lodospadach. Od kilku miesięcy w naszym klubie trwa cykl szkoleń dla nowych członków chcących dopiero spróbować swojej górskiej przygody. Cykl ten nazywa się Kursem Alpejskim i stanowi wprowadzenie do bezpiecznego poruszania się po górach typu alpejskiego na szczyty położone powyżej 4000 m n.p.m. Prowadzą go nasi starsi koledzy, absolwenci AWF, instruktorzy i przewodnicy, którzy swą górską wiedzę i doświadczenie nabyli podczas licznych szkoleń i długoletniej  górskiej aktywności. Szkolenie ma na celu poprawę bezpieczeństwa w górach wysokich. Warto dodać,  że robią to czysto charytatywnie, z czystej pasji do gór - wyjaśnia jedna z uczestniczek wyjazdu, Małgorzata Kudła.

Olimp jest klubem, którego członkowie nie raz zdobyli Koronę Europy (najwyższe szczyty każdego z państw Europejskich), byli również w innych zakątkach świata, logo  klubu pojawiało się nie tylko na szczytach polskich gór. Członkowie klubu wspinali się w Alpach na Kaukazie, Uralu, w górach Skandynawii, półwyspu Bałkańskiego, Iberyjskiego, na Islandii, w Pamirze, Tienchanie, Himalajach Zachodnich, Himalajach Nepalu, w górach Afryki i Australii.

- Łączy nas pasja, chęć odkrycia tego, co nie zostało jeszcze zdobyte i przyjaźń, ponieważ nie jesteśmy jedynie grupą znajomych, można powiedzieć, że jesteśmy rodziną. Stąd też pomysł na szkolenie,  ponieważ każdy z nas chce ze swoich wypraw wracać cało i zdrowo - dodają zgodnie członkowie klubu.

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
przewozy międzynarodowe piątka bus