komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 24 maja 2018

Joanny, Zuzanny

"Bo Kochają Szczawno-Zdrój"

środa, 14.2.2018 13:35 , komentarze: 0 , odsłony: 137
kategorie artykułu:

Cykl szczawieńskich spacerów historycznych to projekt zgłoszony przez stowarzyszenie Kocham Szczawno-Zdrój do kolejnej edycji budżetu partycypacyjnego ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu.

Głównym celem projektu jest podniesienie świadomości historycznej i integracja mieszkańców Uzdrowiskowej Gminy Szczawno-Zdrój oraz promocja walorów historycznych naszej miejscowości. Realizacja projektu doskonale wpisuje się w rewitalizację społeczności lokalnej opisanej w planie rewitalizacji Gminy Szczawno-Zdrój. W ramach projektu powstaną nowe produkty lokalne – tematyczne ścieżki historyczne, które będzie można wykorzystywać w strategii promocji gminy. Projekt zakłada organizację letniej edycji spaceru szlakiem zabytkowych kamienic i pensjonatów Szczawna-Zdroju. Opracowanie II części Retro przewodnika zawierającego opisy kolejnych, szczawieńskich kamienic. Część pierwsza Retro przewodnika została już wydana przez naszą organizację. Dodatkowo w ramach projektu przygotowany zostanie spacer szlakiem uzdrowiskowych romansów. Podczas tego spaceru historycznego wykorzystana zostanie bogata historia Szczawna-Zdroju, miejsca gdzie koncentrowało się życie towarzyskie elit arystokracji XIX wieku, gdzie kwitły romanse znamienitych i nie tylko kuracjuszy. Spacery historyczne prowadzone będą przez profesjonalnego przewodnika turystycznego. Z efektów projektu korzystać będą w przyszłości Mieszkańcy, turyści i kuracjusze, którzy spacerować będą stworzonymi w ramach projektu szlakami historyczno-edukacyjnym po zabytkowych ulicach Szczawna-Zdroju, co również będzie promowało trwale działania projektowe.

Głosowanie na zgłoszone projekty odbędzie się w dniach 19.02.2018 r. - 05.03.2018 r. W przypadku Szczawna-Zdroju swoje głosy będzie można oddawać w Publicznej Bibliotece Miejskiej im. Tadeusza Boya Żeleńskiego mieszczącej się przy ulicy Wojska Polskiego 4a. Godziny otwarcia biblioteki: pon., śr., pt. 10:00-18:00; wt. 09:00-16:00; czw. 11:00-19:00.

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
przewozy międzynarodowe piątka bus
Miral
Miral
Auto Max
Auto Max