komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 25 maja 2018

Grzegorza, Urbana

Dwa oblicza bezdomności

piątek, 9.2.2018 09:48 , komentarze: 0 , odsłony: 632
kategorie artykułu:

Któż z nas nie widział nietrzeźwej osoby śpiącej na klatce schodowej, na ławce, w zsypie? W większości przypadków są to bezdomni. Nie chcą skorzystać z żadnej oferowanej pomocy. W ośrodkach, gdzie mogą zamieszkać, panuje bezwzględna zasada abstynencji. Niestety, alkohol zazwyczaj wygrywa. Jednak nie wszyscy bezdomni skazują się na ten los.

Rodzinne Ogrody Działkowe „Podzamcze” w Wałbrzychu. Największy tego typu kompleks ogrodów w Polsce. Co kilka dni można tam spotkać strażników miejskich. Tym razem nie chodzi o kradzieże w altankach. Strażnicy sprawdzają, jak w czasie silnych mrozów dają sobie radę bezdomni mieszkający na terenie ogrodów.

Alicja i Krzysztof od czterech lat mieszkają w altance. Różne koleje losu sprawiły, że oboje stracili mieszkania. Poznali się i zamieszkali na działce Alicji. Nie mają stałych dochodów, ale jakoś sobie radzą. Dzisiaj strażnicy przynieśli im żywność, na pewno się przyda. Niemal każdego dnia funkcjonariusze naszej jednostki kontrolują takie miejsca.

Oferują pomoc w umieszczeniu w ośrodkach dla bezdomnych, przewiezienie do ogrzewalni, dostarczają żywność, która pochodzi z Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej 2014-2020. Synoptycy przewidują, iż w najbliższych dniach temperatura będzie spadała w nocy nawet do -10º C. Wszelkie informacje o osobach bezdomnych prosimy zgłaszać do dyżurnego Straży Miejskiej w Wałbrzychu pod numer telefonu 986

 

 

Wasze komentarze

Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Miral
Miral
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Skład opału Agro
Skład opału Agro
przewozy międzynarodowe piątka bus