komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 23 lipca 2018

Stwosza, Bogny

Komunikat Teatru Polskiego

czwartek, 12.4.2018 17:00 , komentarze: 0 , odsłony: 297
kategorie artykułu:

Komunikat Teatru Polskiego 

Przyjmujemy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego odrzucający skargę kasacyjną w sprawie dotyczącej podjętej przez Zarząd Województwa próby odwołania dyrektora Teatru Polskiego, Pana Cezarego Morawskiego. Wyrok nie zmienia naszej negatywnej oceny funkcjonowania Teatru zarządzanego przez dyrektora Morawskiego, który bezprecedensowo zniszczył zespół teatralny i doprowadził do upadku sceny, która cechowała się wielkim uznaniem widowni i świata artystycznego. 

Zrobiliśmy dla ratowania Teatru Polskiego we Wrocławiu wszystko co było w naszej mocy. Wyrok sądu pozostawiamy opinii Dolnoślązaków i mieszkańców Wrocławia, osób będących widownią tej ważnej sceny, którzy dostrzegają w jak ciężkiej  sytuacji znajduje się obecnie Teatr Polski. Wrocławski Teatr Polski był artystycznie i repertuarowo jedną z najlepszych scen w kraju. Był to Teatr skupiający bardzo dobrych aktorów, przyciągający uznanych reżyserów. Niegdyś problemem było kupienie wolnych biletów na spektakle, dzisiaj TP ma poważny problem z zapełnieniem widowni i zaproponowaniem interesującego repertuaru. Teatr pogrążony jest w jeszcze większym konflikcie części zespołu aktorskiego z obecnym Dyrektorem, którego głównym zadaniem - powierzonym przez samorząd było zniwelowanie tego kryzysu. 

Decyzja o odwołaniu Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego podyktowana była nie tylko bardzo złą oceną pracy dyrektora, ale również postępującym procesem degradacji tej prestiżowej teatralnej sceny. Upływ czasu jedynie utwierdza nas w przekonaniu o słuszności podjętej wówczas decyzji. Niezmiennie uważamy, że dyrektor Morawski ponosi pełną odpowiedzialność za rozpad cenionego i wielokrotnie nagradzanego – w kraju i zagranicą – zespołu, utratę publiczności oraz artystyczny i wizerunkowy upadek naszego teatru. Akt odwołania Pana Morawskiego był w naszej opinii ostatnią szansą na ratowanie instytucji i ludzi z nią związanych. Niezależnie od zakończonego właśnie postępowania administracyjnego, równolegle toczą się postępowania przed sądem pracy.  Zwolnieni przez dyrektora Morawskiego artyści wygrywają swoje sprawy, a sądy nakazują zapłatę odszkodowań bądź nakazują przywrócenie ich do pracy. To dodatkowy dowód na słuszność podjętej przez Zarząd Województwa decyzji.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
2
niedziela, 22.7.2018 13:33
2
czwartek, 19.7.2018 23:30
czwartek, 19.7.2018 12:07
poniedziałek, 16.7.2018 09:00
biura do wynajęcia
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele