komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 22 czerwca 2018

Pauliny, Tomasza

Policjanci eskortowali do szpitala samochód z chorym niemowlakiem

czwartek, 8.3.2018 09:00 , komentarze: 1 , odsłony: 1563
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który jechał z rodziną samochodem. Wówczas okazało się, że 6-miesięczny syn kierującego wymaga pilnego przewiezienia do szpitala. Chłopczyk mocno gorączkował i wymiotował po przebytym niedawno zabiegu chirurgicznym. Mając na uwadze życie i zdrowie dziecka funkcjonariusze podjęli decyzję o pilotowaniu auta z chorym niemowlęciem i jego rodzicami. Po kilkunastu minutach wszyscy bezpiecznie dotarli do szpitala i chłopczyk został przekazany pod opiekę lekarzy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w godzinach rannych pełnili służbę na terenie jednej z podwrocławskich miejscowości. Zatrzymali tam do kontroli kierowcę osobowego renaulta. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami okazało się, że mieszkaniec powiatu opolskiego wiezie do szpitala swoje 6-miesięczne dziecko, którego stan z minuty na minutę się pogarsza. Chłopczyk mocno gorączkował i wymiotował po przebytym niedawno zabiegu chirurgicznym.

Ze względu na realne zagrożenie życia i zdrowia niemowlęcia, policjanci niezwłocznie podjęli decyzję o pilotażu osób do jednego z wrocławskich szpitali. Wcześniej instruując ojca chłopczyka o zasadach bezpieczeństwa przejazdu w trybie pilotażu i ruszyli w stronę szpitala.

Już po kilkunastu minutach byli na miejscu. Dziecko zostało przekazane pod opiekę lekarzy i wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Policjanci zwracają uwagę na to, żeby w sytuacji ewentualnego zagrożenia życia lub zdrowia rozważyć wezwanie karetki pogotowia, by szybko i bezpiecznie dojechać do szpitala. Pamiętajmy, że silne emocje i zdenerwowanie nigdy nie są dobrym doradcą podczas jazdy samochodem.

Źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

Super ;)
czwartek, 08.03.2018 23:30 autor: X
czwartek, 21.6.2018 13:56
wtorek, 19.6.2018 13:03
poniedziałek, 18.6.2018 13:15
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
biura do wynajęcia
Super TAXI
Super TAXI