komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 23 czerwca 2018

Wandy, Zenona

(Nie)spodziewany wynik kontroli legalności zatrudnienia

piątek, 23.2.2018 18:36 , komentarze: 0 , odsłony: 319
kategorie artykułu:

W środę funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Legnicy zatrzymali 2 osoby za posłużenie się nie swoim dokumentem oraz poświadczeniem nieprawdy.

Podczas przeprowadzania kontroli legalności zatrudnienia funkcjonariusze wylegitymowali obywatela Syrii. Mężczyzna do kontroli przedstawił polski dowód osobisty, a następnie próbował uciec. Funkcjonariusze podejrzewając, że cudzoziemiec posługuje się nie swoim dokumentem zatrzymali go. Po zakończeniu czynności wyjaśniających ustalono, iż obywatel Syrii nie posiada ważnych dokumentów uprawniających go do pobytu na terytorium naszego kraju, a także, iż tego samego dnia nielegalnie przekroczył granicę z Niemiec do Polski. Ponadto podczas przeszukania ujawniono u 45-latka ważną niemiecką kartę pobytu. Mężczyźnie przedstawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy z Niemiec do Polski, za co został ukarany mandatem karnym, oraz posłużenia się cudzym dokumentem, za co został ukarany karą grzywny. Obywatela Syrii pouczono także o konieczności powrotu do kraju, który wydał posiadany przez niego dokument pobytowy.

W trakcie tej samej kontroli funkcjonariusze wylegitymowali również obywatela Polski narodowości syryjskiej, który do kontroli przedstawił niemiecką kartę pobytu oraz paszport cudzoziemca. Po przeanalizowaniu dokumentów stwierdzono, iż nie należą one do osoby, która się nimi posługuje. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał, iż dokumenty, którymi się posłużył, nie należą do niego, natomiast dowód osobisty, którym legitymował się pierwszy z zatrzymanych jest jego. W związku z zaistniałą sytuacją został postawiony mu zarzut poświadczenia nieprawdy. 52-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny.

/Rzecznik SG

 

Wasze komentarze

czwartek, 21.6.2018 13:56
wtorek, 19.6.2018 13:03
poniedziałek, 18.6.2018 13:15
Super TAXI
Super TAXI
biura do wynajęcia
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki