komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 23 października 2018

Marleny, Seweryna

Podziękowania dla strażaków

środa, 16.5.2018 08:50 , komentarze: 0 , odsłony: 662
kategorie artykułu:

4 maja rokrocznie obchodzone jest Święto Strażaka, któremu patronuje Św. Florian. W gminie Strzegom tradycyjnie odbyły się uroczystości, które miały na celu podziękować strażakom-ochotnikom za ich odwagę i chęć niesienia pomocy poszkodowanym.

To oni na co dzień spieszą z pomocą w trudnych sytuacjach, są w stałej gotowości bez względu na porę roku i dnia. Siłą Ochotniczej Straży Pożarnej jest to, że jest ona organizacją w pełni dobrowolną, opartą na inicjatywie społecznej. Ludzie, którzy w niej działają łączy troska o obronę wspólnego dobra przed żywiołem. Są strażakami, kiedy zachodzi potrzeba. Nie można sobie wyobrazić życie bez nich. Wypełniają w całości szlachetne strażackie przesłanie "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek" ofiarując siebie człowiekowi w potrzebie, pamiętając, że "nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich".

Rycerze Św. Floriana, bo tak ich również nazywamy, w 2017 roku wyjeżdżali do działań ratowniczo - gaśniczych 531 razy, co oznacza, że każdego dnia w roku byli potrzebni. Ta ogromna ilość akcji pokazuje, jak duże jest obciążenie naszych ochotników. Wiele akcji było trudnych i jakże niebezpiecznych. Gwałtowne burze i intensywne opady deszczu przechodzące w nawałnice, połamane drzewa, zerwane dachy domostw i linie energetyczne. Do tego doszły upały, wypalanie traw, ściernisk, pożary zboża na pniu. Pożary, niestety wybuchały w gospodarstwach rolnych, budynkach mieszkalnych i zakładach pracy. To również katastrofy budowalna z ofiarami śmiertelnymi. Wiele działań ratowniczych to pomoc ofiarom wypadków drogowych. Ciągły wzrost ilości samochodów powoduje zwiększenie natężenia ruchu, co z kolei stwarza niebezpieczne sytuacje, często kończące się wypadkami drogowymi. Począwszy od stosunkowo niegroźnych stłuczek, poprzez potrącenia pieszych i rowerzystów, aż do wypadków z ciężko rannymi, a nawet z ofiarami śmiertelnymi.

W piątek, 4 maja br. w Bazylice Mniejszej w Strzegomiu odbyła się okolicznościowa msza św. w intencji naszych strażaków-ochotników. W nabożeństwie wzięły udział m. in. władze miasta i radni Rady Miejskiej w Strzegomiu. W tym dniu odznaczono również naszych strażaków medalami "Za zasługi dla pożarnictwa". Złote medale wręczono: Dariuszowi Dembiczakowi i Stanisławowi Ziębie. Srebrne medale otrzymali: Zdzisław Belica, Krzysztof Rasała i Krzysztof Kuczma, zaś brązowe - Czesław Papież, Grzegorz Dejewski, Jan Figurak, Mateusz Markowski, Kazimierz Rynduch, Jakub Powroźnik, Dariusz Goryczka, Paweł Zięba, Dariusz Moryl, Adam Salwowski, Grzegorz Ratajski, Antoni Przypek, Paweł Kopeć i Stanisław Psiuk. Serdecznie gratulujemy.

 

Wasze komentarze

piątek, 19.10.2018 09:29
piątek, 19.10.2018 08:43
piątek, 19.10.2018 08:40
czwartek, 18.10.2018 14:37
czwartek, 18.10.2018 14:36
czwartek, 18.10.2018 12:09
czwartek, 18.10.2018 09:53
Skład opału Agro
Skład opału Agro
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD