komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 19 lipca 2018

Wincentego, Wodzislawa

[FOTO] Powstaje nowoczesna aleja. Będzie komfortowo i nowocześnie

piątek, 13.4.2018 14:20 , komentarze: 0 , odsłony: 1347
kategorie artykułu:

Jeden z najważniejszych ciągów komunikacyjnych w Strzegomiu – ul. Al. Wojska Polskiego przechodzi właśnie olbrzymią metamorfozę. Na terenie alei realizowanych jest kilka inwestycji, które zmienią diametralnie tę część Strzegomia. Będzie nowocześnie, komfortowo i, co najważniejsze, bezpiecznie.

W ramach międzynarodowego projektu „Szlak Kamienia” na odcinku od ul. Dworcowej do ul. Kolejowej powstaje aktualnie Aleja Rzeźb. - W ostatnich miesiącach wykonano nawierzchnię z kostki i płyt granitowych, wjazdy i instalację elektryczną do oświetlenia drogowego, oświetlenia rzeźb, zasilania kamer oraz fontanny. Wykonano także postumenty pod rzeźby. Ponadto trwa montaż komór technicznych oraz konstrukcji fontanny – informuje Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Po wykonaniu nowych przyłączy do budynków mieszkalnych przez firmę Tauron oraz oświetlenia ulicznego dla potrzeb ścieżki rowerowej, wykonawca Alei Rzeźb przystąpi do porządkowania terenu i nasadzeń. Dodajmy, że finalnie staną tam granitowe rzeźby, które powstały i powstaną w trakcie plenerów kamieniarskich.  

W ramach realizowanej inwestycji pn. ,,Ograniczenie indywidualnego ruchu zmotoryzowanego w centrum miasta poprzez budowę ścieżki rowerowej oraz przebudowę ciągów pieszych wzdłuż Alei Wojska Polskiego w Strzegomiu” realizowane są prace związane z rozbiórką krawężników oraz korytowaniem. Zostały również usunięte drzewa i krzewy. - Na odcinku od McDonalda do PKP została wykonana konstrukcja chodnika i konstrukcja ścieżki rowerowej oraz zjazdy. Wykonano również humusowanie terenów zielonych. Latarnie ze względu na notoryczne akty wandalizmu zostaną ustawione w końcowym etapie budowy – mówi Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi. - Na odcinku od PKP w kierunku ul. Legnickiej zakończono budowę  studzienek ściekowych wraz z przykanalikami, bez regulacji wpustów. Wykonano sieć kanalizacji deszczowej z budową studni rewizyjnych z kręgów betonowych. W najbliższym czasie planowany jest demontaż oraz montaż krawężników oraz wykonanie korytowania pod ścieżkę rowerową – kończy Ewelina Kowalska.

Pod wrażeniem ogromu prac na ul. Al. Wojska Polskiego jest strzegomianin Leszek Jankowski. – Jestem niezwykle zadowolony z prowadzonych robót. Podoba mi się tempo prac i fachowość pracowników. Codziennie jeżdżę tamtędy rowerem do pracy i już nie mogę się doczekać zakończenia remontu. Warunki jazdy będą komfortowe – podkreśla mieszkaniec Strzegomia.

O postępie prac będziemy informować na bieżąco.

 

Wasze komentarze

środa, 18.7.2018 09:04
1
wtorek, 17.7.2018 09:45
Miral
Miral
Muzeum Broni
Muzeum Broni
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Auto Max
Auto Max
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz