[FOTO] Dolnośląskie śniadanie biznesowe w Ząbkowicach Śląskich

wtorek, 14.3.2023 13:37 3477 4

Możliwości wsparcia finansowego oferowane przez spółki samorządu województwa dolnośląskiego,  fundusze europejskie dla przedsiębiorców, czy propozycja dobrowolnego ZUS-u dla przedsiębiorców – takie tematy podejmowano podczas „Dolnośląskiego śniadania dla MŚP” zorganizowanego w Ząbkowicach Śląskich we wtorek 14 marca.

W spotkaniu w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki wzięli udział przedstawiciele mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z powiatu ząbkowickiego, dla których dolnośląskie instytucje wspierające biznes przygotowały informacje  na temat aktualnych form wsparcia.

- Mam nadzieję, że otrzymacie państwo dużą dawkę przydatnych informacji, które pomogą w rozwoju firm, tworzeniu nowych miejsc pracy i wykorzystaniu środków europejskich – mówił burmistrz Ząbkowic Śląskich, Marcin Orzeszek.

„Dolnośląskie Śniadanie Biznesowe dla MŚP” to seria ponad dwudziestu spotkań, które na Dolnym Śląsku organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wraz z Dolnośląską Agencją Współpracy Gospodarczej.

- Przed uruchomieniem nowych środków unijnych chcemy się spotkać z przedsiębiorcami i przygotować nową formułę komunikacji, tak żeby państwo zrozumieli, że to też jest dla was, że nie zawsze trzeba czekać na jakiegoś eksperta, który przyjedzie i za kilka tysięcy napisze jakiś wniosek i tak dalej, ale że można spróbować samemu. Po to utworzono spółki dedykowane wspieraniu biznesu, które funkcjonują w Urzędzie Marszałkowskim oraz punkty informacyjne – mówił Krzysztof Maj, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego - Przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu przedstawią podstawowe informacje z zakresu wsparcia przedsiębiorców, a następnie w spokojnej atmosferze, przy poczęstunku, będziecie mogli państwo dopytać ekspertów,  porozmawiać z nimi, dowiedzieć się konkretnie interesujących państwa szczegółów – dodawał Maj.

W swoich wystąpieniach przedstawiciele Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Dolnośląskiego Funduszu Gospodarczego i Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej przedstawili ofertę nowego inkubatora przedsiębiorczości triQube tworzonego przez DAWG, ofertę wsparcia dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w postaci dotacji, pożyczek i projektów, czy choćby poręczeń zapłaty wadium oraz możliwości wsparcia finansowego dla przedsiębiorstw w nowej perspektywie Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027.

Zaprezentowano także założenia dobrowolnego ZUS dla przedsiębiorców, pod którym to projektem Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców zbierano podpisy.

 

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Odpowiadasz na komentarz:
firma
czwartek, 01.01.1970 01:00
jaja ani jednej firmy z Ząbkowicach maj od kultury wrocławskiej w Ząbkowicach sl
Polska w ruinie środa, 15.03.2023 16:39
PiS zaorał małą przedsiębiorczość. Miliony przedsiębiorców i ich rodzin odpłaci...
piątek, 28.04.2023 18:38
Polskę.zaoral.po.
biznesman wtorek, 14.03.2023 19:46
Faktycznie kpina. To chyba przedwyborczy wiec.
firma wtorek, 14.03.2023 16:26
jaja ani jednej firmy z Ząbkowicach maj od kultury wrocławskiej w Ząbkowicach sl