komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 17 lipca 2019

Anety, Bogdana

W sobotę dolnośląskie mistrzostwa z ekojazdy!

piątek, 21.6.2019 14:35 , komentarze: 0 , odsłony: 133
kategorie artykułu:

Już w sobotę, 22 czerwca rusza 9. edycja Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce. Zawody to rywalizacja w ekonomicznej jeździe samochodem, połączona ze zwiedzaniem regionu. Uczestnicy muszą wykazać się spostrzegawczością, a organizator funduje im paliwo potrzebne do pokonania trasy. Pomysł imprezy i jej konsekwentna realizacja to zasługa Roberta Jagły, Prezesa Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. Eko-rajd tradycyjnie swoją bazę ma w Świdnicy.

Dolnośląski Rajd o Kropelce to z założenia zawody dla kierowców amatorów, w których udział wziąć może każdy. Uczestnicy startują prywatnymi samochodami, a załogę stanowić może taka ilość osób, na jaką zarejestrowane jest auto.

- Choć główną ideą tych zawodów są ekonomia i ekologia, to jest to zawsze także wspaniała zabawa i dzień pełen atrakcji dla rodzin. Dlatego 9. Dolnośląskiemu Rajdowi o Kropelce będzie towarzyszył także Piknik Bezpieczeństwa, który zaplanowany jest na świdnickim Rynku. W planie są m.in. symulatory eko-jazdy i bezpiecznej jazdy, pokazy sportowe, fotobudka, smakołyki. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci – zapewnia Robert Jagła pomysłodawca i komandor Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce i Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Każdego roku zawody organizowane wspólnie przez FRW Media Group, Automobilklub Ziemi Kłodzkiej oraz Urząd Miasta w Świdnicy cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mistrzów eko-jazdy, ale także rodzin z dziećmi i grup przyjaciół. Po raz drugi zawody połączone są z finałem kampanii „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”, organizowanej wspólnie przez fabrykę Wałbrzyską Akademię Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego, fabrykę Toyota Motor Manufacturing Poland i Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, równocześnie też partnerów „Kropelki”.

9. Dolnośląski Rajd o Kropelce w sobotę, 22 czerwca ruszy o godz. 8:30 ze świdnickiego Rynku. Zgodnie z regulaminem, zaraz po honorowym starcie, obędzie się komisyjne tankowanie samochodów. Zaplanowano je na stacji AZAREX w Świdnicy. Stamtąd załogi wyruszą na malowniczą trasę. Wiedzie ona przez: Świebodzice, Stare Bogaczowice, Wałbrzych, Walim, Pieszyce, Bielawę, Niemczę i Dzierzoniów. Meta i rozdanie nagród o godz. 17:00 na Rynku w Świdnicy. Uczestnicy eko-rajdu będą nie tylko jechali oszczędnie, ale także musieli wykonywać liczne zadania. Zadania na trasie będą dotyczyć atrakcji turystycznych regionu dolnośląskiego oraz sponsorów rajdu.

Zasady udziału są bardzo proste. Rano w sobotę, 22 czerwca 2019 r. po starcie honorowym, trzeba w obecności komisji zatankować samochód do pełna (minimum 8-9 litrów). Po starcie wszyscy jadą zgodnie z książką drogową do wskazanych punktów i rozwiązują zagadki. Załogi starają się przy tym jechać tak, aby spalić jak najmniej paliwa. Na mecie, na tej samej stacji, organizator tankuje każde auto do pełna i pokrywa koszt paliwa. Wygrywa ten, kto spali jak najmniej i zdobędzie jak najwięcej punktów za rozwiązane zadania. Samochody podzielone są na klasy, zgodnie z pojemnością silnika i rodzajem paliwa. Atrakcyjne nagrody czekają także na tych, którzy po prostu osiągną metę.

Szczegóły i zgłoszenia: rajdokropelce.pl

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 11 godz temu
dzisiaj, 11 godz temu
wtorek, 16.7.2019 13:59
wtorek, 16.7.2019 13:06
wtorek, 16.7.2019 12:36
wtorek, 16.7.2019 10:17
wtorek, 16.7.2019 09:39
poniedziałek, 15.7.2019 12:45
poniedziałek, 15.7.2019 12:30
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT