komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Juliusza, Luboslawa

Ruszają zapisy na konferencję „Turystyka dziedzictwa i smaku”

środa, 31.3.2021 15:48 , komentarze: 0 , odsłony: 187
kategorie artykułu:

21 i 22 kwietnia zapraszamy na bezpłatną konferencję „Turystyka dziedzictwa i smaku”. Odbędzie się ona w formule online, w ramach projektu „Turystyka - wspólna sprawa”.

O smakach można mówić długo i nieskończenie, szczególnie w gronie osób, które mają świadomość, że biesiada przy stole, na którym królują regionalne i lokalne potrawy i napitki, dla turystyki jest niezwykle ważna. Bo prawdziwy turysta, w szczególności ten kulturowy,  uwielbia poznawać dane miejsce także poprzez smak. I to smak niepowtarzalny, który turysta powinien zapamiętać na zawsze - po to, by mógł w dane miejsce wracać lub rekomendować je innym. Dlatego tematem kolejnej konferencji w Świdnicy będzie „Turystyka dziedzictwa i smaku”.  

Dowiemy się, jak smakuje polsko-czeskie pogranicze. Sprawdzimy, czy są to smaki bigosu, knedli bułczanych, pstrąga z górskiej rzeki, sera smażonego, zupy czosnkowej, czekolady studenckiej, michałków, ruskich (ale tak naprawdę) polskich pierogów, czy może spaghetti i burgera? Poznamy także dziedzictwo polsko-czeskiego pogranicza związane z jego materialną i niematerialną kulturą. Dowiemy się, jak je wydobywać i przekształcać w wartościowe, zapewniające odpowiednie doświadczenia turystom, produkty turystyczne. W czasie konferencji odbędą się prelekcje, wykłady, panele dyskusyjne oraz warsztaty tematyczne.

Projekt „Turystyka wspólna sprawa” odpowiada na potrzebę debaty nad rozwojem turystycznym polsko-czeskiego pogranicza oraz zwiększenia intensywności współpracy w tym zakresie. Podejmuje próbę integracji instytucji i społeczności działających na rzecz turystyki, stworzenia platformy współpracy i stałego porozumienia, bez której zrównoważony rozwój tej dziedziny gospodarki jest bardzo trudny. Potrzeby te zostaną zaspokojone. m.in. poprzez cykl transgranicznych spotkań, konferencji, paneli dyskusyjnych, warsztatów, szkoleń oraz organizację Kongresu Turystyki Polsko-Czeskiej. 

Zapisy na stronie projektu www.turystykawspolnasprawa.pl

Konferencja „Turystyka dziedzictwa i smaku” jest realizowana w ramach projektu „Turystyka - wspólna sprawa” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V-A Republika Czeska -Polska.

 

 

Wasze komentarze

piątek, 9.4.2021 09:38
piątek, 9.4.2021 09:35
czwartek, 8.4.2021 09:33
środa, 7.4.2021 13:56
środa, 7.4.2021 12:51
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica