komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 27 stycznia 2020

Przybysława, Anieli

Rekrutacyjne plany medyków i sportowców na 2020 roku

piątek, 10.1.2020 08:46 , odsłony: 1382
kategorie artykułu:

Nowy Rok, nowe wyzwania, plany… Dolnośląski Zespół Szkół Medyczno – Sportowych -  szkoła przy ulicy Traugutta 5 - zaprasza dorosłych i młodzież do kontynuacji ponad 60-letniej historii i tradycji. Wielopokoleniowa szkoła zmienia się, dostosowuje do warunków i potrzeb a jej absolwenci tworzą olbrzymią rodzinę. W jedynej publicznej szkole policealnej w Świdnicy trwa właśnie nabór. Opiekunowie medyczni, opiekunki dziecięce, terapeuci zajęciowi i masażyści rozpoczną zajęcia już od lutego a technik usług kosmetycznych ruszy od września.

Szkoła dla dorosłych kształci w systemie zaocznym ( dwudniowe zjazdy co dwa tygodnie) i stacjonarnym ( trzy razy w tygodniu wieczorem). W 2020 roku szkoła przystąpi do  projektu unijnego, dzięki któremu słuchacze będą realizowali płatne staże – zdobędą wiedzę, umiejętności i pieniądze. Dobre kształcenie wymaga nakładów o czym doskonale wie organ prowadzący placówkę - Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Profesjonalne pracownie, nowoczesny sprzęt, szkoląca się na bieżąco kadra czy wysoka zdawalność egzaminów zewnętrznych to tylko niektóre atuty szkoły, szkoły od lat kształcącej wysokiej klasy specjalistów w zawodzie. 

Od września szkoła również otwiera swe drzwi dla wysportowanych absolwentów szkół podstawowych ze Świdnicy i okolic. Przy Liceum Ogólnokształcącym Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie powstanie kolejny oddział sportowy ukierunkowany na triathlon. Tu uczniowie będą przygotowywać się do egzaminu dojrzałości, nie gubiąc po drodze sportowej pasji. Pasjonaci sportu mogliby w przyszłości kontynuować naukę na Akademii Wychowania Fizycznego lub na uczelniach medycznych. Rozszerzenie z biologii czy dodatkowe zajęcia z promocji zdrowia pomogą w karierze fizjoterapeuty czy rehabilitanta.

Więcej informacji na stronie szkoły www.dzsms.swidnica.pl i fanpagu: Szkoła Mistrzostwa Sportowego w kolarstwie Świdnica; Szkoła Policealna Służb Społecznych i Medycznych w Świdnicy

 
poniedziałek, 20.1.2020 08:55
niedziela, 19.1.2020 11:41
piątek, 17.1.2020 00:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
SKUP AUT
SKUP AUT
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO