komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 19 czerwca 2021

Gerwazego, Protazego

Prezes sądu uspokaja: nie mamy ogniska zakażeń

poniedziałek, 19.4.2021 11:43 , komentarze: 3 , odsłony: 2341
kategorie artykułu:

Pandemia koronawirusa od ponad roku paraliżuje pracę w wielu sektorach gospodarki, oraz administracji. Trudna sytuacja wymaga wprowadzania nowych ograniczeń w sądach czy urzędach. W ślad za informacjami prasowymi i tymi, które przekazują mediom pracownicy, prezes Sądu Okręgowego w Świdnicy wystosował oświadczenie, w którym przekonuje, że praca wymiaru sprawiedliwości może odbywać się w sposób ciągły w oparciu o zasady reżimu sanitarnego.

Od chwili wprowadzenia na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemiologicznego, w Sądzie Okręgowym w Świdnicy i jednostkach mu podległych występowały pojedyncze przypadki zachorowań, które nie uzasadniały i nie uzasadniają zamknięcia tych jednostek wymiaru sprawiedliwości - napisał w oświadczeniu wiceprezes sądu w imieniu prezesa Arkadiusza Rodziewicza. - W ostatnim okresie, sytuacja związana z występującymi przypadkami zachorowań nie została zbagatelizowana, a wręcz zaostrzono środki bezpieczeństwa, ograniczając dotychczasowy dostęp do budynku Sądu Okręgowego jedynie do wejścia głównego, przy którym dokonywany jest pomiar temperatury i kontrolowany obowiązek dezynfekcji (również dla pracowników Sądu). Nadal stosowane są wszystkie zalecenia związane z podwyższonym rygorem sanitarnym, a pracownikom stale przypominane są ciążące na nich obowiązki dotyczące zachowania bezpieczeństwa w miejscu pracy. Sprzeczne z faktami pozostają zatem informacje prasowe odnoszące się do rzekomego opanowania Sądu Okręgowego w Świdnicy koronawirusem, gdyż sytuacja taka nie ma miejsca, a Sąd nie jest ogniskiem zakażeń. Powielanie nieprawdziwych informacji przez osoby anonimowo wymienione w artykule prasowym, szkodzi wyłącznie tym, którzy załatwiają swoje życiowe sprawy w Sądzie, w tym zbędnie podnosi i tak już powszechnie wysoki poziom stresu u pracowników sądów, wywołany sytuacją w jakiej się znajdujemy. 

Według raportu absencyjnego – na dzień 15 kwietnia 2021 roku: 

- dla Sądu Okręgowego w Świdnicy na 186 zatrudnionych osób odnotowano: 5 nieobecności spowodowanych chorobą zakaźną, 2 osoby przebywały na kwarantannie; 

- dla całego okręgu świdnickiego na 911 zatrudnionych osób odnotowano: 14 nieobecności spowodowanych chorobą zakaźną, 16 osób przebywało na kwarantannie.

Całość oświadczenia: KLIKNIJ

 

Wasze komentarze

Wyborcza, nikt myślacy tego nie czyta.
wtorek, 20.04.2021 08:19 autor: wwwww
czwartek, 17.6.2021 23:41
czwartek, 17.6.2021 12:19
czwartek, 17.6.2021 08:24
środa, 16.6.2021 11:43
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD