komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 15 maja 2021

Zofii, Nadziei

Prezes sądu uspokaja: nie mamy ogniska zakażeń

poniedziałek, 19.4.2021 11:43 , komentarze: 3 , odsłony: 2167
kategorie artykułu:

Pandemia koronawirusa od ponad roku paraliżuje pracę w wielu sektorach gospodarki, oraz administracji. Trudna sytuacja wymaga wprowadzania nowych ograniczeń w sądach czy urzędach. W ślad za informacjami prasowymi i tymi, które przekazują mediom pracownicy, prezes Sądu Okręgowego w Świdnicy wystosował oświadczenie, w którym przekonuje, że praca wymiaru sprawiedliwości może odbywać się w sposób ciągły w oparciu o zasady reżimu sanitarnego.

Od chwili wprowadzenia na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemiologicznego, w Sądzie Okręgowym w Świdnicy i jednostkach mu podległych występowały pojedyncze przypadki zachorowań, które nie uzasadniały i nie uzasadniają zamknięcia tych jednostek wymiaru sprawiedliwości - napisał w oświadczeniu wiceprezes sądu w imieniu prezesa Arkadiusza Rodziewicza. - W ostatnim okresie, sytuacja związana z występującymi przypadkami zachorowań nie została zbagatelizowana, a wręcz zaostrzono środki bezpieczeństwa, ograniczając dotychczasowy dostęp do budynku Sądu Okręgowego jedynie do wejścia głównego, przy którym dokonywany jest pomiar temperatury i kontrolowany obowiązek dezynfekcji (również dla pracowników Sądu). Nadal stosowane są wszystkie zalecenia związane z podwyższonym rygorem sanitarnym, a pracownikom stale przypominane są ciążące na nich obowiązki dotyczące zachowania bezpieczeństwa w miejscu pracy. Sprzeczne z faktami pozostają zatem informacje prasowe odnoszące się do rzekomego opanowania Sądu Okręgowego w Świdnicy koronawirusem, gdyż sytuacja taka nie ma miejsca, a Sąd nie jest ogniskiem zakażeń. Powielanie nieprawdziwych informacji przez osoby anonimowo wymienione w artykule prasowym, szkodzi wyłącznie tym, którzy załatwiają swoje życiowe sprawy w Sądzie, w tym zbędnie podnosi i tak już powszechnie wysoki poziom stresu u pracowników sądów, wywołany sytuacją w jakiej się znajdujemy. 

Według raportu absencyjnego – na dzień 15 kwietnia 2021 roku: 

- dla Sądu Okręgowego w Świdnicy na 186 zatrudnionych osób odnotowano: 5 nieobecności spowodowanych chorobą zakaźną, 2 osoby przebywały na kwarantannie; 

- dla całego okręgu świdnickiego na 911 zatrudnionych osób odnotowano: 14 nieobecności spowodowanych chorobą zakaźną, 16 osób przebywało na kwarantannie.

Całość oświadczenia: KLIKNIJ

 

Wasze komentarze

Wyborcza, nikt myślacy tego nie czyta.
wtorek, 20.04.2021 08:19 autor: wwwww
piątek, 14.5.2021 10:12
czwartek, 13.5.2021 12:24
czwartek, 13.5.2021 09:42
środa, 12.5.2021 12:38
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec