komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 1 kwietnia 2020

Teodory, Grazyny


Od środy szkoły mają obowiązek nauczania na odległość. Librus i Vulcan mają awarię [AKTUALIZACJA]

środa, 25.3.2020 10:38 , komentarze: 5 , odsłony: 3341
kategorie artykułu:

Od środy szkoły mają obowiązek nauczania na odległość - weszło w życie rozporządzenie ministra edukacji narodowej w tej sprawie. W związku z tym uczniowie oraz ich rodzice rozpoczęli odrabianie zadań poprzez platformy typu Librus. Jak alarmują nas mieszkańcy, e-dziennik przestał działać.

W piątek wieczorem w Dzienniku Ustaw ukazały się dwa rozporządzenia ministra edukacji narodowej - nowelizacja rozporządzenia z 11 marca w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19" oraz rozporządzenie - "w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19".

Pierwszy z dokumentów wydłuża do 10 kwietnia okres zawieszenia zajęć w szkołach i przedszkolach na terenie całego kraju i wprowadza od 25 marca obowiązek prowadzenia przez te placówki zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Drugie rozporządzenie określa sposób prowadzenia tego typu lekcji.

Niestety w środę 25 marca w godzinach porannych nastąpiła awaria systemu Librus i Vulcan, prawdopodobnie ze względu na przeciążenie serwerów. 

- Informujemy, że obecnie występują chwilowe problemy techniczne, które mogą utrudniać zalogowanie się  oraz korzystanie z rozwiązania LIBRUS Synergia.Pracujemy nad tym, aby pełna sprawność systemu została przywrócona w niedługim czasie. Blisko połowa Polski korzysta z Librusa który stał się w ostatnich dniach głównym, narodowym kanałem edukacji zdalnej.Obciążenie z dnia na dzień rośnie. Wzrosty z którymi się mierzymy to nie kilkaset procent a kilka tysięcy procent. Rozbudowy przepustowości trwają w sposób nieprzerwany od kilku tygodniu bez żadnych dodatkowych kosztów dla klientów. Prosimy o wyrozumiałość. Nasi ludzie pracują non-stop, podobnie jak służba zdrowia.Przewidujemy że do około godziny czasu platforma powinna ruszyć. Może znacznie szybciej. Robimy co możemy - tłumaczy Marcin Kempka, rzecznik prasowy firmy Librus.

Informujemy, że obecnie występują problemy techniczne, które mogą utrudniać zalogowanie się oraz korzystanie z naszych aplikacji. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem sprawności naszych systemów. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia- mówi Grzegorz Kozuba z firmy Vulcan.

 

Wasze komentarze

Pytanie do MEN-u proszę skierować.
środa, 25.03.2020 19:28 autor: Zdezorientowana
Oj, tam, oj tam, za Platformy też nie działał!
środa, 25.03.2020 13:20 autor:
Jam już nie pacholę , ...
środa, 25.03.2020 11:41 autor:
wtorek, 31.3.2020 12:41
34
wtorek, 31.3.2020 12:24
55
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec