Na widok policjantów zaczął zachowywać się nerwowo

czwartek, 5.5.2022 15:16 1247 1

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji świdnickiej komendy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 4 maja w godzinach wieczornych. Podczas patrolu rejonu miasta Świdnicy, policjanci na jednej z ulic zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać- przyspieszać, zwalniać i znów przyśpieszać

- Nerwowe zachowanie mężczyzny nie uszło uwadze policjantów, którzy postanowili poznać przyczynę „niezdecydowanego” kroku mężczyzny. Podeszli do 36-latka, który stał się jeszcze bardziej nerwowy, zaczęły drzeć mu ręce i nie był w stanie wyjaśnić przyczyny tego zachowania. Ale policjanci szybko też poznali powód. Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili przy 36-latku słoiczek z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana, której zabezpieczono kilka porcji - Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 

foto - KPP Świdnica

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

czwartek, 05.05.2022 19:07
No cóż, jak to prawi staropolskie porzekadło, "durnych nie sieją".