Ponad 2 miliony dofinansowania na remont Targowiska Miejskiego

wtorek, 19.7.2022 09:09 454 0

Rozstrzygnięto IV edycję Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich. Gmina Świebodzice wnioskowała o dofinansowanie bardzo ważnej dla mieszkańców inwestycji: Przebudowa i remont nawierzchni wraz z odwodnieniem terenu Placu Targowego. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

 W piątek (15 lipca) Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga wraz z Zastępcą Burmistrza Tobiaszem Wysoczańskim odebrali w Boguszowie-Gorcach promesę na  środki w wysokości 2 450 000 zł, które umożliwią realizację zadania.

Wyrazy uznania i serdeczne podziękowanie kierujemy do Sekretarza Stanu, Pełnomocnika  Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii Ireneusza Zyski, który wsparł te ważne dla miasta i świebodziczan inwestycje.

 Należy przypomnieć, że jest to kolejne wysokie dofinansowanie dla Gminy w ostatnim czasie. Końcem maja Świebodzicom przyznano ponad 14 milionów złotych na inwestycje drogowe.

Łącznie jest to już kwota niemal 17 milionów złotych, które pozwolą na realizację ważnych zadań inwestycyjnych, a tym samym dalszy rozwój naszego miasta.

Celem Programu Inwestycji Strategicznych  jest dofinansowanie samorządowych projektów. Realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

foto - UM Świebodzice

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek