[FOTO] Osobówka wjechała pod pociąg Kolei Dolnośląskich

wtorek, 14.3.2023 08:53 3502 3

W poniedziałek, 13 marca przed godziną 22.00 w miejscowości Bielany Wrocławskie doszło do niebezpiecznego wypadku. Na przejeździe kolejowym samochód osobowy zderzył się z pociągiem.

 Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym przy skrzyżowaniu ulic Błękitnej i Dwa Światy. Pociąg relacji Świdnica-Trzebnica zderzył się z pojazdem osobowym. Samochód, którym podróżowały dwie osoby z nieznanych na przyczyn wjechał na tory tuż przed nadjeżdżającym pociągiem Kolei Dolnośląskich. Dwie osoby, podróżujące osobówką wymagały pomocy medycznej. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Pasażerowie pociągu nie odnieśli żadnych obrażeń.

Kierowca Skody nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pociągowi. Sprawca został ukarany mandatem. - Po alarmowym przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania Kierujący Działaniem Ratowniczym stwierdził, że na przejeździe kolejowym miał miejsce wypadek samochodu osobowego oraz pociągu Kolei Dolnośląskich.  Siła uderzenia była tak duża, że auto znalazło się  w rowie tuż obok nasypu kolejowego.  Autem podróżowały dwie osoby, które w momencie przybycia zastępów PSP znajdowały się poza pojazdem i znajdowały się od opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania akumulatora w samochodzie osobowym oraz sprawdzeniu pociągu w celu potwierdzenia braku osób poszkodowanych - informuje mł. asp. Kamil Bokwa.

 

 

 

 

Fot.  Marcin Ilba

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

wtorek, 14.03.2023 15:55
Bezpieczne przejazdy kolejowe
czwartek, 16.03.2023 06:52
A co, niebezpieczne? Bo głupek nie potrafi odczytać znaku STOP...
środa, 15.03.2023 16:36
Raczej...prawko w czipsach.