KAS przejęła nielegalne płyny do e-papierosów

czwartek, 18.4.2024 08:57 634 1

Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przejęli 4 tys. płynów służących do napełniania e-papierosów (tzw. e-liquidów) bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne wyroby wykryto na stoisku handlowym w Świdnicy i Jaworze. Gdyby nielegalne wyroby trafiły do sprzedaży, straty budżetu państwa wyniosłyby blisko 86 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego.

 Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu podczas kontroli prawidłowości oznakowania płynów do e-papierosów sprzedawanych na stoiskach handlowych wykryli 4 tys. nielegalnych płynów do e-papierosów.
Część płynów nie posiadała na etykietach składu oraz jakichkolwiek oznaczeń handlowych.

Zatrzymany towar został zajęty do postępowania karno-skarbowego i zostanie poddany badaniom laboratoryjnym na zawartość substancji niedozwolonych w płynach  do e-papierosów.

 Sprzedaż płynów do e-papierosów tylko ze znakami akcyzy 

Przypominamy, że w obrocie handlowym nie mogą występować płyny do e-papierosów i wyroby nowatorskie bez znaków akcyzy. Przy legalnych wyrobach przeznaczonych do użycia w e-papierosach cały proces produkcji, skład i jakość - są kontrolowane przez odpowiednie służby.

 

 

FOTO - KAS

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

ja czwartek, 18.04.2024 09:09
Dlaczego Doba ma w logo flage Upadliny zamiast Polskiej co...