[FOTO] Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w "Bakowej Dolince"

niedziela, 21.11.2021 10:30 247 0

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica Uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa są często łamane. Z tej okazji społeczność Przedszkola „Bakowa Dolinka” w Pszennie świętowała Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, poszanowania praw innych i radzenia sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.

We wszystkich grupach wiekowych zostały podjęte różnorodne działania. Dzieci poznawały swoje prawa poprzez słuchanie opowiadań, oglądanie filmów edukacyjnych, prezentacji multimedialnych pt. ,,Lekcja z Januszem Korczakiem’’,  przedszkolaki brały udział w zabawach tanecznych pt. ,,Prawa dzieci’’. Odbijały namoczone w farbie dłonie na kartce przedstawiającej prawa dziecka, uczestniczyły w zabawie ,,Wszyscy jesteśmy ważni’’, wykonywały plakaty przedstawiające prawa dziecka. Starsze przedszkolaki zapoznały się z ,,Konwencją o Prawach Dziecka’’ oraz wypowiadały się na temat swoich ulubionych praw - podkreśla Ewa Wasilenia, dyrektor przedszkola.

Poprzez takie właśnie działania przedszkolaki poznały przysługujące im prawa, a także obowiązki dorosłych wobec nich. Był to bardzo radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Źródło: gmina.swidnica.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)