[FOTO] Filmowcy opanowali Jaworzynę Śląską

wtorek, 14.9.2021 20:00 234 0

Przez trzy dni mieszkańcy gminy mogli z bliska podziwiać prace filmowców i aktorów. Wszystko za sprawą serialu „LEGACY / DZIEDZIC” w reżyserii Diederika von Rooijen.

Zdjęcia do filmu były realizowane na terenie gminy Jaworzyna Śląska w dniach 8-10 września.  Ujęcia nagrywano m.in. przy bocznicy kolejowej w kierunku Pastuchowa oraz na terenie Muzeum Kolejnictwa. „LEGACY” to opowieść o wadze dziedzictwa, o pragnieniu nieśmiertelności, którą mają nam zapewnić potomkowie i o tym, jakim ciężarem potrafią być takie oczekiwania. O spuściźnie uświadomionej i nieuświadomionej, materialnej i emocjonalnej.

O osobistym spadku przekazywanym przez rodzica dziecku. Serial opowiada o despotach i o tych, którzy są ich wyznawcami, sprawcach i ofiarach - w wirze światowej historii, jak i w domu rodzinnym. W pewnym sensie serial przedstawia dwie wojny toczące się równolegle: Drugą Wojnę Światową w Europie, ale także, co ważniejsze, wojnę pomiędzy ojcem a synem.

Akcja serialu dzieje się na przestrzeni lat 1917 – 1969 w Łotwie, Holandii, Niemczech i Polsce. Serial realizowany jest w międzynarodowej obsadzie na terytorium Polski i Holandii. Przewidywany termin realizacji zdjęć w Polsce do 30 października 2021. 

foto z planu w muzeum: Niko Post, źródło: jaworzyna.net

Dodaj komentarz

Komentarze (0)