Młodzi przestępcy są mądrzejsi od policjantów? Tak im się tylko wydaje! Ci mogą wylądować za kratami nawet na 5 lat

piątek, 7.6.2024 13:40 4004 0

Trzech młodych mieszkańców powiatu kłodzkiego podjechało na stację, zatankowało auto i nie płacąc za paliwo, odjechało. Okazało się, że w samochodzie, którym się poruszali, mieli zamontowane kradzione tablice rejestracyjne. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Działania operacyjne kłodzkich policjantów pozwoliły na zatrzymanie sprawców kradzieży tablic rejestracyjnych oraz paliwa.  Policjanci udowodnili podejrzanym 24- i 18-latkowi, że wspólnie z nieletnim kolegą  najpierw dokonali kradzieży tablic rejestracyjnych z innego pojazdu, a następnie na stacji paliw  zatankowali samochód i odjechali nie płacąc za paliwo. Funkcjonariusze skradzione tablice znaleźli w krzakach na terenie Gminy Kłodzko, gdzie zostały porzucone przez sprawców.

Podejrzani podczas czynności procesowych złożyli wyjaśnienia, w których przyznali się do popełnienia przestępstw kradzieży tablic rejestracyjnych, posługiwania się nimi oraz  kradzieży paliwa. Teraz 24-latek i jego 18-letni kolega staną przed sądem. Wobec podejrzanych Prokurator Rejonowy w Kłodzku zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Natomiast ich 16-letni wspólnik odpowie za czyny karalne przed sądem rodzinnym, który zadecyduje o jego dalszym losie. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek