HP Wałbrzych zwycięża w XIX Konkursie wiedzy o Policji

środa, 8.11.2017 18:50 1587 0

W sali multimedialnej Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu rozegrano rejonowy finał XIX edycji konkursu wiedzy o policji "Razem Bezpieczniej". O laur zwycięstwa rywalizowało siedem trzyosobowych drużyn z Ochotniczych Hufców Pracy w Wałbrzychu, Świdnicy, Ziębic, Dzierżoniowa, Ząbkowic Śląskich, Bystrzycy Kłodzkiej i Bielawy.

Organizatorem finału była Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu i Dolnośląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu. Rywalizacja finałowa odbywała się w dwóch etapach. W pierwszej kolejności uczestnicy musieli zmierzyć się z testem, składającym się z 20 pytań. Zawodnicy na pytania odpowiadali indywidualnie. Zdobyte przez nich punkty sumowały się i wliczały do ogólnej punktacji konkursowej.

W drugim etapie uczestnicy konkursu, w formie grupowej pracy, musieli ułożyć wiersz i stworzyć plakat zgodny z jego treścią. Temat pracy był przez zawodników losowany, co stanowiło dodatkową trudność.

Klasyfikacja konkursu została ułożona po zsumowaniu punktów z obu etapów. Wyniki przedstawiają się następująco:

  1. HP Wałbrzych,
  2. HP Dzierżoniów,
  3. HP Świdnica,
  4. HP Ząbkowice Śląskie,
  5. HP Bielawa,
  6. HP Ziębice,
  7. HP Bystrzyca Kłodzka.

Po zakończeniu rywalizacji młodzież z Hufca Pracy Wałbrzych przygotowała artystyczny występ muzyczny.

Prace konkursowe zostaną opublikowane na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Laureaci będą też mogli zwiedzić budynek Komendy Wojewódzkiej.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek