Kim jest dr inż. Andrzej Dyszewski?

czwartek, 25.1.2024 00:36 13532

Dr inż. Andrzej Dyszewski to mieszkaniec Bielawy, postać niezwykle wszechstronna, łącząca w sobie bogate doświadczenie edukacyjne, szeroką wiedzę naukową oraz imponującą karierę zawodową. Jego życiorys to pasjonująca podróż przez świat nauki, biznesu i edukacji, a także miłość do przyrody i lokalnej społeczności.

POSŁUCHAJ PODCASTU TUTAJ

 Czytaj także:  Andrzej Dyszewski: Zmiana dla lepszej przyszłości miasta- TUTAJ

Urodzony badacz i pasjonat przyrody:

Andrzej Dyszewski urodził się 19 września 1966 roku w malowniczym Cycowie, na obrzeżach Poleskiego Parku Narodowego. Już od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie nauką oraz otaczającym go środowiskiem naturalnym. Jego edukacyjna podróż rozpoczęła się w Głębokiem, Świerszczowie i Cycowie, a kulminację miała na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera rolnictwa.

Przyjazd do Bielawy i korzenie rodzinne:

W latach 80/90 XX wieku związał swoje życie z malowniczą Bielawą, gdzie odwiedzał rodzinę i odkrywał uroki Gór Sowich podczas wypadów weekendowych. W 1999 roku, po pobycie we Wrocławiu, zdecydował się przenieść na stałe do Bielawy, przekonany o urokach tego miejsca, spokoju oraz życzliwości mieszkańców.

Rodzinne korzenie i życie prywatne:

Andrzej Dyszewski dzieli swoje życie z żoną bielawianką, emerytowaną nauczycielką, oraz trójką utalentowanych dzieci: Anną, Kacprem i Maciejem. Pomimo różnych kierunków studiów, dzieci utrzymują silne więzi z Bielawą, co świadczy o uroku tego miejsca.

 Dr inż. Andrzej Dyszewski - absolwent, doktor, inżynier:

Andrzej Dyszewski, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, poszerzył swoje horyzonty, broniąc pracy doktorskiej w 1996 roku. Jego naukowa ekspansja objęła także międzynarodowe studia podyplomowe z zarządzania w Fachhochschule Weihenstephan w latach 1991-1992 w ramach programu Tempus. W 2002 roku uczestniczył w szkoleniu z zakresu społecznej gospodarki rynkowej w Niemczech, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne i Fundację L. Erharda we Vlotho/Niemcy. Jego specjalizacja obejmuje również ochronę własności intelektualnej, co potwierdza ukończone w 2015 roku studia podyplomowe na UMCS w Lublinie.

Kariera naukowa i praca dydaktyczna:

Od 1990 roku związany z Instytutem Nauk Ekonomicznych i Społecznych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Andrzej Dyszewski aktywnie uczestniczył w życiu naukowym, publikując (także jako współautor) ponad 60 prac naukowych i współuczestnicząc w projektach badawczych. Jego kariera obejmuje również pracę w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu oraz obecnie w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Jako Dziekan i dyrektor Filii w Świdnicy pełni kluczowe funkcje w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Wrocławskiej Akademii Biznesu oraz Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej.

Osiągnięcia, wyróżnienia i działalność popularyzatorska:

Andrzej Dyszewski nie tylko przyczynia się do rozwoju nauki, ale również angażuje się w działalność popularyzatorską, prowadząc szkolenia z zakresu rachunkowości, opodatkowania działalności gospodarczej oraz wykorzystania technik informatycznych. Jego zaangażowanie i wkład w edukację zostały docenione zdobywając wyróżnienia takie jak tytuł "Nauczyciel na Medal" i "Osobowość Roku 2019".

 W ujęciu społecznym i akademickim:

Andrzej Dyszewski nie tylko wzbogaca świat nauki, ale także aktywnie uczestniczy w życiu społeczności lokalnej. Jego rola dziekana, wykładowcy oraz członka rad nadzorczych przyczynia się do rozwoju edukacji oraz wspierania młodych talentów.

 Podsumowanie:  Dr inż.Andrzej Dyszewski to nie tylko naukowiec, ale przede wszystkim człowiek o głębokich korzeniach rodzinnych. To także mentor, wykładowca i pasjonat edukacji. Jego niezliczone sukcesy zarówno w dziedzinie nauki, jak i pracy dydaktycznej świadczą o głębokim zaangażowaniu w rozwój społeczności akademickiej oraz lokalnej. Jego imponująca kariera to rezultat pasji, zaangażowania i nieustającej ciekawości świata, której efekty owocują zarówno w świecie nauki, jak i w codziennym życiu.