Życie. Instrukcja obsługi

środa, 14.10.2020 09:18 1007 0

W tym roku pożegnaliśmy wyjątkowego kaznodzieję, ks. Piotra Pawlukiewicza. Jego pełne mądrości i nadziei słowa, przekazywane wprost, z dużym poczuciem humoru trafiały i trafiają prosto do serca tysięcy ludzi. Nikogo nie pozostawiał bez odpowiedzi, bez wskazania właściwej drogi. Choć świat się zmienia, stajemy się bardziej nowocześni, otwarci, jego słowa są wciąż aktualne, a wartości o których mówi, ponadczasowe.

„Życie. Instrukcja obsługi” to nigdy niepublikowane teksty legendarnego rekolekcjonisty, jedyna w swoim rodzaju „instrukcja obsługi” najtrudniejszej rzeczywistości, z jaką przychodzi nam się mierzyć – z własnym życiem. Prowokuje do myślenia, mobilizuje do działania i wyrywa z bylejakości.
Pełne mądrości teksty wzbogacone bogatymi zdjęciami – idealny prezent dla bliskiej osoby!
Premiera: 12.11.2020

Miłość, wolność, cierpienie, nadzieja – wszyscy używamy tych słów, ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad ich znaczeniem? Czy potrafimy nazwać uczucia, z którymi musimy się mierzyć? Czy potrafimy kochać i rozumiemy, dlaczego dotyka nas cierpienie? Co tak naprawdę daje nam siłę? Kim jest Bóg i dlaczego warto dla Niego zwariować?

Jesteście rozsądnymi ludźmi, a przecież, na litość boską, na mszy klękacie przed białym chlebkiem. (...) Potem ja z tym białym chlebkiem przechodzę przez kościół i kładę go wam na język. Wy zamykacie oczy i robicie taką poważną minę. (…) Przecież to jest wariactwo. Totalna głupota. Warto byłoby mszę świętą zaczynać od słów: „Pan z wami, wariatami". „I z duchem twoim, idioto". I tu nie ma powodu do obrazy. Dobry chrześcijanin jest dla świata głupi. (fragment książki)

Jedyna instrukcja, którą musisz przeczytać!
1. Dlaczego prawdziwa miłość nie polega na wzajemnym zatracaniu się w sobie?
2. Skąd brać siłę, żeby nie oddalić się od Boga?
3. Co ma ze sobą wspólnego wspinaczka i Jezus Chrystus?
4. Dlaczego dobry chrześcijanin jest dla świata głupi?
5. Czym jest ból, a czym cierpienie?
6. Sukces czy porażka? Jak grać, żeby wygrać
7. Co znaczy być wolnym?
8. Jak przemawia Bóg?

Dodaj komentarz

Komentarze (0)