XVII Cross Niepodległości

środa, 16.11.2016 10:06 824 0

Za nami XVII Cross Niepodległości. Na Podzamczu pojawiło się ponad 150 biegaczy, od kilkulatków do osiemdziesięciolatków. Piątkowy (11 listopada) Cross Niepodległości w Wałbrzychu wygrał Krzysztof Okrzesik, który na dystansie 8 km uzyskał czas 22:17. To nowa postać w wałbrzyskim bieganiu. Krzysztof o 40 sekund wyprzedził Jacka Strzechę, a trzeci był Daniel Dominiak w czasie 23:04. Bieg pań na dystansie 4 km wygrała Edyta Gardecka, która była o sekundę lepsza od Sylwii Gardeckiej. Trzecie miejsce zajęła wałbrzyszanka Agnieszka Kluzek. Stawką biegu były puchary ministra sportu.

To była ostatnia tegoroczna impreza Grand Prix Idol. W piątek 02.12 odbędzie się Gala Idola w Zamku Książ, na którym zostaną podsumowane wyniki zawodów w 2016 roku.

źródło: polmaraton.walbrzych.pl