[FOTO, WIDEO] W Wałbrzychu pobiegli „Tropem Wilczym”

niedziela, 3.3.2024 21:33 376 1

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy, a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

W niedzielę, 3 marca br. cała Polska pobiegła "Tropem Wilczym" ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wałbrzych również dołączył  do tej szczytnej akcji organizując bieg w Parku im. Jana III Sobieskiego. To XII edycja imprezy, w której pobiegli dzieci i dorośli.

Gratulacje dla wszystkich uczestników!  WYNIKI TUTAJ  Zwycięzców medalami nagradzał gospodarz imprezy - Waldemar Brykalski,  wiceprezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”.

Organizatorzy dziękują kibicom, którzy dopingiem zagrzewali zawodników do wykrzesania z siebie dodatkowych rezerw energii.

O szczegółach imprezy w naszym materiale wideo:

FOTO, WIDEO: Doba.pl

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

AMON niedziela, 03.03.2024 23:05
ZOLNIERZE WYKLECI MORDOWALI SWOICH PRAWOSLAWNYCH SASIADOW - TO PRZESTEPCY