Wystawa prac Zygmunta Żyłaka

piątek, 3.6.2022 15:25 140 0

Do 12 czerwca 2022 roku można oglądać wystawę prac Zygmunta Żyłaka. Serdecznie zapraszamy

Zygmunt Żyłak był znanym mieszkańcem Jedliny-Zdroju – Ślady twórczości artysty można znaleźć w różnych miejscach naszego miasta, między innymi na elewacjach. Większość obrazów i karykatur, które można obejrzeć, na wystawie pochodzi z prywatnych zbiorów mieszkańców Jedliny-Zdroju. To był człowiek, którego wszyscy znaliśmy, niezwykle przyjacielski i wrażliwy na różne problemy. Przez kilka kadencji zasiadał w radzie miasta – opowiada burmistrz Leszek Orpel.

Wystawa zorganizowana przez Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju jest podzielona na dwie części. Obrazy można oglądać w kościele przy ul. Jana Pawła II oraz w budynku CK przy ul. Piastowskiej 13 w środy i w niedziele w godz. 12.00-14.00. – Tworząc wystawę dowiedziałem się jak wiele osób, nie tylko z Jedliny-Zdroju, znało Zygmunta Żyłaka i jego twórczość. Dlatego też zdecydowaliśmy, że sala wystawiennicza w Centrum Kultury zostanie nazwana jego imieniem – mówi Wiesław Zalas, dyrektor CK w Jedlinie-Zdroju.

Zygmunt Żyłak był wieloletnim pracownikiem Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju, w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” można było podziwiać stworzoną przez niego figurę, która posłużyła jako pierwowzór naszej lokalnej maskotki – Jedlinioka.

źródło: ckjedlina.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)