Wielki Gatsby w damskim wydaniu

poniedziałek, 25.1.2021 12:09 1102 0

Historia córki bankiera z małego miasteczka, która pięć razy stanęła na ślubnym kobiercu:
a to z hazardzistą,
a to z maklerem,
aż wreszcie z członkiem rodziny królewskiej.

To lekka i wdzięcznie napisana biografia, która płynie przez stulecia i wystawia rachunek amerykańskiemu snowi.

Hilary Mantel
Premiera 10 lutego 


Wyrwała się z prowincjonalnego miasteczka, zdobyła uznanie amerykańskiej socjety i została księżniczką ratującą holenderską rodzinę królewską przed wyginięciem. Brzmi jak bajka albo scenariusz komedii romantycznej?

A jednak takie było życie Allene Tew.

Kobiety, która mieszkając w Stanach Zjednoczonych, uzyskała książęcy tytuł, a dzięki kolejnym małżeństwom zdobywała niezależność w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

Historia o Kopciuszku nie zawsze musi być bajką. Podobnie jak życie u boku księcia. A pieniądze, chociaż szczęścia nie dają, mogą być przepustką do wolności i życia na własnych zasadach.

ANNEJET VAN DER ZIJL
Jedna z najbardziej popularnych i najczęściej czytanych autorek literatury faktu w Holandii, głównie biografii.
Dwie z nich – Anna i Sonny Boy – nie tylko stały się bestsellerami, ale również doczekały się filmowych adaptacji. Co więcej, Sonny Boy w 2011 roku znalazł się na długiej liście filmów zgłoszonych do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.
Międzynarodowe prawa telewizyjne sprzedano również do znakomicie przyjętej Amerykańskiej księżniczki . Annejet otrzymała za swoją twórczość wiele nagród. Wśród nich znajdują się prestiżowe Złote Pióro i Amsterdam Art Prize 2017.
Autorka mieszka z mężem i psem i dzieli swój czas między apartament w centrum Amsterdamu a chatę na holenderskim wybrzeżu.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)