Turyści zgubili się z w Książańskim Parku Krajobrazowym

wtorek, 9.8.2022 14:09 170 0

W minioną sobotę późnym wieczorem grupa turystów zgubiła się w rejonie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Mieszkańcy powiatu świdnickiego wiedząc, że po zmroku będą mieli problem z odnalezieniem drogi powrotnej, postanowili wykręcić numer alarmowy 112 i poprosić o pomoc policjantów. Jako że głównym hasłem Policji jest „Pomagamy i chronimy” mundurowi ruszyli na pomoc. Poszukiwania już po kilkudziesięciu minutach miały szczęśliwe zakończenie. Turyści zostali odnalezieni w środku lasu przez funkcjonariuszy prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu.

Dyżurny komisariatu zgłoszenie o zagubionych w środku Książańskiego Parku Krajobrazowego dwóch rodzinach z dziećmi, otrzymał z Centrum Powiadamiania Ratunkowego około godziny 21:30, kiedy zapadł już zmrok. Od razu telefonicznie skontaktował się z turystami, którzy poinformowali go, iż posiadają nawigację, ale pomimo to mają problem z odnalezieniem drogi powrotnej.  Podczas rozmowy, w trosce o swoje dzieci i z racji późnej pory, zgłaszający poprosili policjantów o pomoc w wyjściu z lasu.

Funkcjonariusz otrzymał od turystów tzw. pinezkę z ich lokalizacją, którą następnie przekazał patrolowi, działąjącemu w tamtym rejonie. Policjanci prewencji Komisariatu I w Wałbrzychu niezwłocznie po otrzymaniu tej informacji, udali się w głąb lasu, by pomóc turystom powrócić do głównej drogi.

Mundurowi prowadzili poszukiwania od strony Lubiechowa w kierunku Jeziorka Daisy. Już po kilkudziesięciu minutach cała historia miała swój „happy end” i trójka dorosłych osób oraz piątka dzieci wyprowadzona została z terenu leśnego na ul. Wrocławską w Wałbrzychu. Na szczęście nikomu nic się nie stało i nikt nie potrzebował pomocy medycznej. Dzięki policjantom turyści cali i zdrowi mogli wrócić do swoich domów.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)