Poszukiwany listem gończym 44-latek zatrzymany

piątek, 19.4.2024 12:09 179 0

17 kwietnia przed południem w ręce policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy wpadł  44-letni mieszkaniec naszego miasta,. Mężczyzna był poszukiwany m.in. listem gończym i teraz blisko dwa lata spędzi w więzieniu. A został skazany przez sąd już dwoma prawomocnymi wyrokami za oszustwa oraz niealimentację.

Mieszkaniec Wałbrzycha był poszukiwany, gdyż w ostatnim okresie został skazany dwoma prawomocnymi wyrokami przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego oraz oszustwa, wyłudzenie kredytów i podrabianie dokumentów. Od momentu skazania mężczyzna unikał kontaktu ze światem zewnętrznym ukrywając się, a za czyn popełniony w 2019 roku był już nawet od marca tego roku poszukiwany listem gończym.

Z ostatnich ustaleń mundurowych wynikało, że 44 pojawił się w Śródmieściu, dlatego mundurowi sprawdzili wytypowane miejsce i po godzienie 9:00 w centrum naszego miasta zatrzymali zaskoczonego takim obrotem sprawy poszukiwanego.

Męzczyzna jeszcze tego samego dnia trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do wyznaczonego zakładu karnego na terenie naszego kraju. Tam spędzi najbliższy rok i dziesięć miesięcy.

źródlo: KMP w Walbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)