komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 14 sierpnia 2020

Alfreda, Euzebiusza

Trędowata wraca do Książa!

czwartek, 4.7.2019 09:44 , komentarze: 1 , odsłony: 1529
kategorie artykułu:

Jedyne takie wydarzenie! Pokaz kręconego w Książu filmu „Trędowata” Jerzego Hoffmana z udziałem Elżbiety Starosteckiej (wystąpiła w głównej roli Stefanii Rudeckiej) i jej męża, kompozytora Włodzimierza Korcza w Zamku Książ w Wałbrzychu! Godzina 16:00, Sala Balowa. Po projekcji spotkanie z Elżbieta Starostecką o godzinie 17:30. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona!

Widzowie, którzy pojawią się 18 lipca w Książu będą mieli możliwość zobaczenia „Trędowatej” w wersji odrestaurowanej cyfrowo. Specjalnie na jednorazowy pokaz Zamek Książ w Wałbrzychu zakupił kopię kultowego filmu od Filmoteki Narodowej. Po projekcji, podczas spotkania z Elżbietą Starostecką będzie można uzyskać autograf gwiazdy i zrobić sobie wspólną fotografię. Liczba miejsce na wydarzenie jest ograniczona. Prosimy dokonywać zapisów pod numerem telefonu: 74/6643872 lub 834.
Zdjęcia do filmu "Trędowata" w reżyserii Jerzego Hoffmana kręcono latem 1976 r. w Zamku Książ w Wałbrzychu i w Łańcucie. Dla Elżbiety Starosteckiej, która wystąpiła w głównej roli nieszczęśliwej Stefanii Rudeckiej specjalnie zaprojektowano piękne kostiumy z epoki. "Z jednym z nich był pewien kłopot. W scenie na garden party, podczas którego ordynat prosi do tańca Stefcię, miałam na sobie bajkową suknię, lecz szybko musiałam przebrać się w skromny, lekko przykrótki kostium, gdyż na kolejnym ujęciu byłam jeszcze kopciuszkiem" - wspomina aktorka.
Scena garden party, którą nakręcono na Tarasie Zachodnim Zamku Książ pamiętna była jeszcze z innego powodu. W epizodycznych rólkach wystąpił w niej kwiat polskiego aktorstwa. Jak wspominał Jerzy Hoffman, zatrudnił w niej wszystkich, którzy mieli wtedy kłopoty z cenzurą i byli bez pracy, więc "trzeba było dać im zarobić".

źródło: wydarzenie na FB

 

Wasze komentarze

Wspaniale.
piątek, 12.07.2019 08:31 autor: fert
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele